Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ebben a képletben (S=1/2g*t^2)...

Ebben a képletben (S=1/2g*t^2) mit jelent az 1/2?

Figyelt kérdés
Az S az tudom h az út, a G a gyorsulás, a t^2 pedig tudom h az idő, de 1/2 vagyis a 0.,5-t nem értem hogy mi és honnan jött oda, és miért pont annyi??
2010. febr. 2. 18:56
 1/7 anonim válasza:
82%
1/2 = 0,5 :P
2010. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na ne mondd:D
2010. febr. 2. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:

hát..mit jelentene?

1/2=0.5

gondolom akkor itt fél G-t jelent

2010. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Út egyenlő a gravitációs erő felének és az idő négyzetének szorzatával ^^
2010. febr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyenlőre csak fogadd el, hogy ez így van. Majd egyetemen tudod meg, hogy miért. Ha nagyon türelmetlen vagy adok egy linket. Ennél jobban elmagyarázni én sem tudom:

[link]

2010. febr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megvilágosodtam:)
2010. febr. 2. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Az út-idő függvény a sebesség-idő függvény idő szerinti határozatlan integrálja. Ahhoz, hogy két időpont közt megtett utat ki tudjuk számolni, az út-idő függvény ezen két pont közti határozott integrálját kell vennünk. Egy c meredekségű elsőfokú függvény (c*x alakú függvény) primitív függvénye (integrálja) pedig 1/2 c*x^2. Az egyenletesen változó mozgás (a szabadesés ilyen) sebesség-idő függvénye természetesen ilyen alakú, ezt láthatod, ha felrajzolod.

Más megközelítésben (de matematikailag ugyanígy): a megtett út számértékileg egyenlő az út-idő függvény alatti területtel. Ha egy ilyet szeretnél kiszámolni, akkor láthatod, hogy egy derékszögű háromszög területét kell kiszámolnod. A vízszintes tengelyen ábrázolod t-t, tehát az arra illeszkedő oldal hossza t. A függőleges tengelyen van v, az azzal párhuzamos oldal hosza a végső t pillanatban mért sebesség, vagyis g*t. A derékszögű háromszög területét pedig úgy számolod ki, hogy összeszorzod a két merőleges oldalt és elosztod az eredményt kettővel (hiszen ez egy fél téglalap). Ez pedig t*g*t*1/2, vagyis 1/2*g*t^2.

2010. febr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!