Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valakinek nem éri el az...

Ha valakinek nem éri el az átlagot az IQ-ja attól még lehet jó magyar és angoltanár belőle?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 19:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Sosem voltam jó matekból és semmilyen olyan tudományból, amiben a térlátás fontos, és az IQ tesztekben nagyon sok ilyen feladat van, és logikai készségeket mérő feladatok. Viszont a nyelvi kompenenciát ellenrőző feladatokban jó voltam. Szóval kinek mi a véleménye?
2010. febr. 3. 19:20
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Jó nem. De bölcsésznek pont elég...
2010. febr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, térlátás az nem kell hozzá! Egyébként biztos, hogy eléri az IQ-d az átlagot. Ne az interneten nézzél tesztet, az megbízhatatlan. (magyar- és angoltanár kötőjellel, mert mindkettő összetett szó.)
2010. febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az IQ-n múlik az egész. Amíg az emebr nem vagy olyan fogyatékos, mint az első válaszoló, és rendesen, jó módszerekkel tanulsz, addig van esélye. Esetleg bizonyos dolgokra majd több időt kell szánni.
2010. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
jaj megint ez az IQ dolog... ha jó a nyelvérzéked,van logikád a nyelvekhez és türelmes vagy(gyenge kifejezés, inkább acél-idegeket javaslok a mostani diákokhoz) akkor (szinte) akármennyi lehet az IQ-d,lehetsz jó tanár...Ha az IQ tesztemet nézem én se vagyok egy Einstein(ha nem nézem akkor se[2-es matek,fizika{bár azért ebből a tanár is kivette a részét<meg úgy nem is érdekelnek nagyon ezek a tantárgyak>}]) de az angol emelt szintű próba érettségit tanulás nélkül 80% fölöttire "tettem le",mondjuk ebbe benne van az is hogy nyelvmániás vagyok, de gondolom te is szereted a nyelveket ha angol és magyar tanár akarsz lenni.Sok sikert:)
2010. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6%

"Amíg az emebr nem vagy olyan fogyatékos, mint az első válaszoló"

Hajrá! Gyűlik a krémje. Mire gondolt a költő?...

2010. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akár matektanár is lehetsz, a tanárnak nem elsősorban intelligensnek kell lennie, hanem türelmesnek, kitartónak, szociálisnak és mazochistának. IQ a kutatónak kell. De amúgy ha bölcsész akarsz lenni, akkor miért baj, ha nem megy a matek meg az egyéb ilyenek? Szomorú, de a célnak pont megfelel.
2010. febr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az irodalmat, ezen belül a költészetet, a regényeket, novellákat, drámákat faltam és falom mind a mai napig. Érdekel a zenetörténet, kultúrtörténet, irodalomtörténet minden, ami fontos egy bölcsésznek. A természettudományok soha nem érdekeltek, nehezen is mentek az olyan tárgyak, mint a kémia, fizika, matek. Ha egy IQ tesztet megnézünk abban nagyon fontos a logika, különböző ábrák, hogyan illesztheted egymásba őket, na ezek mennek nehezen. Viszont pszichológiai felmérés alapján átlagos az IQ-m.
2010. febr. 4. 12:05
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Ezt vedd észre, hogy kétfajta ember van: az egyik a humán a másik a reál, az IQ pedig a reál kategóriába tartozik, mint mérőszám, egy mérnök nem fogja neked tudni az összes költeményt, amit egy irodalomtanár tud, a nyelvtanár meg lehet, hogy a villanykörtét sem tudja kicserélni:) Az IQ éppen ezért nem azt a tényleges tudást tükrözi, hanem álltalában a logikai feladatokra öszpontosít.
2010. febr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Persze a fizikatanár általában olvasott némi szépirodalmat, míg az irodalmásznak fogalma sincs az alapvető fizikai összefüggésekről... szerintem nem szimmetrikus, a "humán" oldal sokkal kevesebb tudással rendelkezik, és ebből még kevesebb használható bármire.
2010. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!