Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Repülni szeretnék. Vélemény?

Repülni szeretnék. Vélemény?

Figyelt kérdés

Üdv nemis oan régen elkezdtem gondolkozni hogy hogyan is tudnék repülni (nyilván nem a gravitácio megszüntetésére gondoltam csak szimplán mint egy madár siklani szabadidőmben vagyha épp unatkozom ezen "filozok és pár tervemig eljutottam szeritnem logikusnak tűnnek és fizikailag is elég megoldhato... a gond az hogy mégse sikerült még senkinek (vagycsak nemtok rola:D)


nos a tevrem elsö fázisa elég egyszerű a késöbbiek a bonyolultak ha ez már sikerült...

egy egyszerü testem méretéhez és tömegéhez viszonyitva elég méretes kezdetleges szárnyra gondoltam kibiztositva perce hogy ne menjen tönkre a puszta nyomás miatt:P

én gumira gondoltam (mint pl az uszosapka aanyaga max vastagabb) ez az elsö fázis lenne egyszerü siklás mint az ejtőernyő csaképp keményebb nyagbol ha ez sikerülne akkor folytatnám mert további terveim is vannak vélemény?


2010. febr. 3. 23:37
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
elsőre talán bizarnak tűnhet kicsit őrült vagyok elnézést:P valahol elkell kezdeni
2010. febr. 3. 23:38
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom Douglas Rushkoff-Patrick Wells Ingyen betépni című könyvét.

Viccet félretéve, nézz meg egy repülni képes madarat. Testtömegéhez viszonyítva mekkora mellizommal rendelkezik, és milyen felépítésű tüdő látja el oxigénnel. Az sem mellékes, hogy milyen könnyű a csontváza. Majd ha neked is hasonló adottságaid lesznek, elkezdhetsz gondolkozni hogyan tudnád izmaid erejével levegőbe emelni tested súlyát.

2010. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
félreértessz tudom jol hogy az izmaimmal ez lehetetlen... ez csaka siklás rész későbbiekben gépekre gondoltam... de ez már bonyolult része
2010. febr. 3. 23:51
 4/25 A kérdező kommentje:
ha jol gondolom a kezeimmel még lehuzni sem birnám aszárnyat a levegöben a nyomás miatt nemhogy feltornázni magam:P
2010. febr. 3. 23:52
 5/25 A kérdező kommentje:
szoval kommentelők ne rögtön arra gondoljatok hogy lihegve csapkodok az égen gravitáciotol mentesen ez még csak egy egyszerü ejtöernyö csak keményebb anyagra gondoltam és stabilabbra hogy akármien alacsonyan is észrevehetö legyen a zuhanasom sebessége...
2010. febr. 3. 23:58
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Inkább vegyél egy siklóernyőt. Sokkal egyszerűbb, mint építeni egyet. Már ahhoz is nagy szárnyfelület kell, hogy normálisan menjen a siklás, ráadásul könnyű, és erős anyagból kell legyen, hogy ne sz@rj be a súlya alatt, és ne törjön össze.
2010. febr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
jetpack :D
2010. febr. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Inkább csajozz!!:-)
2010. febr. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tanulj meg írni...
2010. febr. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Eljuttál oda mint az emberek a repülő feltalálása előtti időkből. Tudo nem repülőzni akarsz, csak mondanám hogy ők is igy probálkoztak.
2010. febr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!