Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol használunk illetve miben...

Bujdi92 kérdése:

Hol használunk illetve miben használunk Szóró avagy negatív lencsét és domború avagy pozitív lencsét?

Figyelt kérdés

2015. jan. 2. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
pl szemüveg..
2015. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Negatív és pozitív lencse kifejezést még nem hallottam, de:


szórólencsét: rövidlátók szemüveglencséje ilyen például.


gyűjtőlencsét: kézi nagyító (lupe), vetítőgépben és projektorban vetítőlencseként, fényképezőgépben, kamerában fényképezőlencseként, távollátók szemüveglencséje is ilyen.

2015. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még az életben nem hallottam a negatív és pozitív lencse kifejezést, de legalább ma is tanultam valamit. :)
2015. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg a rövid és távollátás mértékének a definíciójából származik, hogy -4, vagy +2 a látási hiba nagysága.

Szóró, vagy gyűjtőlencsét számos helyen alkalmaznak, de nem ritkák manapság az összetett lencserendszerek.

Egy időben magam is foglalkoztam optikai számításokkal, mert saját magam építettem csillagászati távcsövet.

Ebben az esetben és általában elmondható, hogy a gyűjtőlencsét a fókuszpont rövidítésére, közelítésére használják, amíg a szórólencsét általában a távolításra, ezáltal a leképezendő kép nagyobb, vagy kisebb lesz, természetesen az objektívlencse domborulatának a függvényében.

Alapszámításokat találsz a neten, például

[link]

2015. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fényképezőgépek objektívjei, távcsövek okulárja a különböző leképezési hibák kijavítása érdekében összetett, sok lencséből álló rendszerek. Ezek különböző törésmutatójú anyagokból, valamint gyűjtő és szóró lencsékből állnak.
2015. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!