Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik hologram a valóságban?...

Létezik hologram a valóságban? Hogy tudják megcsinálni?

Figyelt kérdés

Néztem a Wikipédián, meg több helyen is, hogy lehetséges-e ilyen, és ha igen, akkor hogyan képesek megcsinálni, hogy egy akármilyen tárgyról (akár létező, akár kitalált) egy "3D-s fényképet" vetítsenek ki (azaz készítsenek róla egy hologramot).


Az én agyamban a hologram olyan, mint a filmekben szokott lenn, hogy kivetítik a szabad térbe, a levegőbe a képet, és mi látjuk azt. Én szerintem a valóságban ilyen nem lehet legyártani, csak olyat, ami nagyon hasonlít erre. Néztem néhány videót, és ott lehetett látni, hogy a hologram körül kocka alakban van valami fehér fátyolos dolog. Úgy gondolom, hogy oda vetíthetik ki, ugyanis szerintem nem lehet azt megcsinálni a valóságban, hogy az egy pontból kivilágított fényt valahogy megállítják a levegőben. Lehetetlen lenne a levegőben világító fotonokat raktározni, melyek úgy helyezkednek el, hogy pont egy létező tárgy alakját adják 3 dimenzióban.


2015. jan. 8. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a levegőbe vetítik, hanem általában valami részecskékre amik a levegőben keringenek - itt pl. közönséges pára: https://www.youtube.com/watch?v=wQTIHGZRos0&hd=1


Persze ezek általában becsapósok, s valójában 2D-sek, de komolyabb anyagokkal és fénnyel semmi akadálya a 3D-nek.

2015. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A videón egy sima projektor van, ami egy sík párafüggönyre vetít. Az nem hologram.


Elvben működhet, hogy a tér adott pontján gerjesszék az ott lévő gázt, ahogy pl. a rákos sejteket lövik sugárral több irányból, hogy egy ponton fejtsék ki a hatást. De nem tudok róla, hogy meg is valósult volna ilyen, tehát hogy a levegőben, 3D-ben, körbejárható módon létezne. (LED-es mátrix meg hasonló megoldások vannak, de az megint más.)

2015. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így készül:

[link]

2015. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon jó voltak!


Én először ezt a videót néztem, nézzétek meg ti is.


https://www.youtube.com/watch?v=G10bzatpuFc


Látható, hogy a kép teljesen 3 dimenziós, és forgatni is lehet. Viszont látni körülötte valamilyen anyagot, mintha egy sötét árnyékszerű fátyol venné körbe a testet, ezért gondoltam, hogy amit mutatnak, az nem a levegőbe van vetítve. Esetleg nem tudjátok , hogy ebben a videóban ezt hogyan oldották meg?

2015. jan. 8. 21:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Az nem anyag körülötte, hanem egy gyorsan forgó tükör. Az elején mutatja is, és ki is írják, mikor elkezd felpörögni. Rögtön utána azt is kiiírja, hogy másodpercenként 15-20-szor fordul körbe. Mondjuk érdekes megoldás, de nem tudom, hogy valóban ezt keresed-e.
2015. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De ha rákeresel a lézer (laser) hologramra, az már érdekesebb. :)
2015. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ezt a lézer hologramot hogyan csinálják meg?
2015. jan. 9. 13:06
 8/8 anonim ***** válasza:
fizipedia.bme.hu/index.php/Holográfia
2015. jún. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!