Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha alap matematika szintről...

Ha alap matematika szintről szeretnél magadtól eljutni magas szintű matematikáig, hogy csinálnád, mi lenne a stratégiád?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy 30 éves vagy, egyetemre már nem akarsz beiratkozni, csak autodidakta módon szeretnél tanulni. Középiskolás erős tudással rendelkezel, es nagyon jó szeretnél lenni matematikából, aki egyetemistákat korrepetál. Milyen úton járnál, milyen könyveket ajánlanál?

2015. febr. 9. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én beülnék órákra az egyetemen, az előadások nyilvánosak
2015. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem jo, mert delelott vannak, amikor dolgozol.
2015. febr. 9. 21:21
 3/11 anonim ***** válasza:

Magadtól szerintem odáig sem biztos hogy eljutsz, hogy egy nem-matematika szakosoknak tartott kurzuson átmenj, nem hogy korrepetálj belőle embereket.


Javasolnám hogy mégis ülj be matek kurzusokra (sokszor nem délelőtt vannak, hanem délután.


De ha nagyon elszánt vagy, a Kozma László féle "Matematikai alapok" jegyzetet tudom ajánlani:

Link: vévévé pont pirateclub pont hu /topic/7453013-kozma-l%C3%A1szl%C3%B3-matematikai-alapok/


Mi vegyész szakon ebből tanultunk, viszonylag jól leírja a dolgokat, kérdéses hogy mennyire érthető előadás nélkül.


Ha az integrálást-deriválást mesterien elsajátítod, azzal szerintem már tudsz embereket korrepetálni, de persze nem matekszakosokat.

2015. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a netről töltenék le anyagokat, pdf-eket, előadásokat, és azokból tanulnék. Illetve egyetemen nem feltétlenül van délelőtt a matek előadás. Biztos vagyok benne, hogy délutánonként is szoktak tartani előadásokat.
2015. febr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és #3, a linked nem adja be az oldalt.
2015. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hétvégén is van levelezősöknek előadás

könyv pl: thomas-féle kalkulus

2015. febr. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem működik a link még mindig.
2015. febr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

@5, nekem is működik


Kiszedted a szóközöket, és átírtad a pontot .-ra?

2015. febr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tom Benko ***** válasza:
Sok egyetemi jegyzet megvehető úgy is, hogy nem vagy beiratkozott hallgató. Vedd meg őket. Vegyél példatárakat, és azokat is igyekezz megoldani.
2015. febr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!