Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy tekercs alatt elhalad...

Ha egy tekercs alatt elhalad egy olyan pemanens mágnes kerék aminél csak 1 pólus (van benne) halad el akkor hány darab félhullám keletkezik?

Figyelt kérdés
pl robogó gyujtásnál a jeladómágnesnél van így

2015. febr. 17. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Permanens mágnes 1 pólussal? Ilyen biztosan nincs a robogó gyújtásánál.
2015. febr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igaz nem robogó de erre gondoltam

[link]

2015. febr. 17. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Kettő, egy negatív és egy pozitív . Azt hogy melyik van előbb a tekercselési és a mágnes iránya határozza meg.

Gyakorlatban amikor tirisztor (nem tranzimó mert az negatív impulzust használ) gyújtásához pozitív impulzust használunk a másodiknak vesszük mert az erővonal szakadással létrejövő impulzus helyileg mindig stabilabb.

2015. febr. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod

Azt még megkérdezhetem e hogy miért van úgy hogy a tranzimo negatív pulzusra nyit?

2015. febr. 18. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert a tranzimóban egy PNP tranzisztor látja el a kapcsolási feladatott, aminek negatív impulzus kell a bekapcsolásához.

Amúgy annak idején a tranzisztor alkalmazását a nagy érzékenységű tirisztorok hiánya miatt használták.

Manapság már csak tirisztorokat vagy IGBT alkalmaznak CDI gyújtásokban.

2015. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia köszi a választ

Viszont jó hogy "feljött" a tranzimo

Mert nem értem ha negatív kapcsolású a tranzimo akkor hogy lehet hogy a kd602 tranzisztor NPN ?

2015. febr. 19. 16:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen valóban NPN és ráadásul én meg KD503 találok benne .

Akkor valószínű a tranzimó egy TCI gyújtás ahol a gyújtó transzformátorban tárolt mágnesességet alakítják át nagyfeszültségű ívvé . De akkor is negatív impulzusra gyújt az elektronika csak nem kinyitják a tranzisztort hanem lezárják és a mágneses tér összeomlása generálja a szikrát. Pontos információim sajnos nincsenek a kapcsolásáról ezért egy kicsit találgatásba megy át a dolog :).

2015. febr. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia

Érdekes az a tranzimocska :) Jó múltkorában foglalkoztam egy picit vele. Én is keresem volna hozzá kapcsolási rajzot hozzá, de még szlovákul sem találtam :(

Viszont egyet tudok. A gyújtótekercs között nincs különbség a tirisztoroshoz képest. Mert fel lehet cserélni.

Ha tirisztoros "alaplap" (2 vezeték a jeladó) akkor simán rá lehet kötni a tranzimót, csak a jeladó vezetékeit fel kell cserélni.

(fordítva nem igaz mert a jeladó csak 1 vezetékes/tranzimos alaplap/ és nem tudjuk ugye e miatt felcserélni)

(tehát nem hagyományos tranzisztoros gyújtásról beszélünk)

Ezek az elektromos dolgok vannak benne:


KD 602 NPN tranyo

KY 705 dióda

4 mikrofarádos 600 V-os kondi


Jól belemélyedtünk a tranzimoba :))

2015. febr. 20. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!