Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a fazisfeszultseg es a...

Mi a fazisfeszultseg es a vonali feszultseg? Mi a kapcsolat es a kozos bennuk? Valamint milyen eszkoz ez?

Figyelt kérdés
egy olyan eszkozzel talalkoztam ma, amely egyeb problemak miatt se tudtam oda figyelni. A lenyeg h ket oldala volt a gepnek egyik oldalon 12,24V masik oldalon 380, 400, 600V csatlakozo, milehetet ez... Sajnos enis csak kapirgalok a levegoben meg csak aztse tudom merre induljak kereseseben.

2015. febr. 19. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Ennyiből akármi lehet. Egy egyszerű transzformátor is.
2015. febr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt sem tudjuk, hogy szappan méretű vagy akkora, mint egy szekrény. Valószínűleg trafó lehet, de az írásod alapján azt mondanám, hogy ne játssz vele, mert veszélyes üzem.
2015. febr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves Valaszolo, valoszinuleg nem vagyok fogyatekos hogy beledugdossam valamelyik vegtagomat, koszonom aggodalmadat! A kerdesben direktbe levan irva, hogy fingom nincs, amugy 3 kerdes van felteve. Az utolso kerdesre olyasfajta valaszokat varok,hogy trafo(ketten valaszoltatok) atalakito( majdnem ugyanaz) meg ezek melle szoba joheto elektromos alkatreszekre. Ha engem kerdez kb teglalap alaku, szerinte is transzformator. De sajnos nem vagyok benne 100%, lehet mondani hogy istenem ez de ostoba, de bezony vannak emberek akik meg az ellenallast se ismernek fel. Tudomasom szerint ezert jott letre ez az oldal, h esetleges erdemi informaciokhoz jusson az ember. Nem pedig kioktatasra. Koszonom!
2015. febr. 20. 07:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fázisfeszültség : a fázis és a föld (nulla) között mérhető feszültség


Vonali fesz.: 2 fázisvezető között mérhető feszültség.


Szinuszos váltakozó áram esetán a kapcsolat köztük : Uv=Uf*gyök3


Egyszerűen : ha rendelkezésre áll 3 fázisú hálózat (jelen esetben gondolom a háztatáról van szó) , akkor van ugye a jól ismert "230"-ad , ez lesz a fázisfeszültség,amit pl. a konnektorban is mérsz , ezt a nulla és egy fázisvezető között méred. De ha bármelyik 2 másik fázis között mérnéd a feszültséged , akkor 230v*gyök = 400 V-ot kapnál. (régebben mikor 220V volt,akkor 380V volt a vonali feszültség)


A berendezés meg jó eséllyel egy trafó. Ha el szertnél tovább mélyedni a témában,akkor ajánlom a következőkre keress rá : transzformátor csillag-csillag kapcsolása, tr. csillag-delta kapcsolása , tr. vegyes kapcs.


Egyébként,meg szerintem se nyúlj hozzá,ha rám hallgatsz.

2015. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Danke!
2015. márc. 2. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!