Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » "10 féle azonos hengerűrtartal...

"10 féle azonos hengerűrtartalmú (és azonos típusú: benzin, vagy dízel) motorral szerelt személygépkocsi. Írd le táblázatos formában a fogyasztási és teljesítmény adataikat. Állapítsd meg, hogy melyik típus a leggazdaságosabb. " Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Ezt a fizika házi feladatot kaptam holnapra kell megcsinálnom, már fél órája szenvedek vele, de nem jutottam sokra.

2015. febr. 23. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Még gyorsan hátha tudok segíteni. A sport autók kategóriájában nézzegess szét. Pár tipus : Porsche 911 , mercedes sls , BMW M6 , Nissan 350Z , Dodge Viper , Porsche Cayman , Maserati Granturismo , Maserati 3200 GT


Ezeket most hirtelen írtam neked fejből ,amiknek a hengerűrtartalma 3,5L -4L között van , és mindegyik benzines. Keress rájuk gyorsan,hogy menyi a pontosa hengerűrtartalmuk.

2015. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Fizika tanárodnak meg mond meg (szeritnem értékelni fogja) ,hogy hülyeség a feladat,mert attól,hogy azonos hengerűrtartalomból nagyobb telejítmény jön még nem feltételnül gazdaságos (gondolom a feladatban,erre vonatkozik a gazdagságosság) mert pl. lehet , hogy azonos a hengerűrtartalmuk és , teljesítméynbe több jön belőle mdonjuk 60 Le-vel , de leeht,hogy 3l-el többet eszik 100km-en. Ez az egyik. A másik : nem elhanyagolható,hogy az a teljesítmény mekkora tömeget mozgat. Pl. egy Porsche 911 rommá ver egy bmw M6-ot , hiába kisebb teljesítményű , viszont jóval könyebb. Harmadik. Ha egy kis hengerűrtartalmú motor nagyon fel van húzva (kis köbcentihez , nagy teljesítmény) az lényegesen kihat a motor élettartamára , ugyanis olyan magas nyomásnak van kitéve a hengerfej, illetve dugattyúk , meg az egész motor , hogy lehet 100.000 km után megadja magát , és akkor már rögtön nem olyan gazdaságos, ha milliókért kell benne motort felújítani.
2015. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaa , most nézem ,hogy fogyasztási adatok is kellenének.. és akkor gondlom a teljesítmény/fogyasztás arányra voantkozik a gazdaságosság.. Hát akkor viszont ezt elég sok idő lenne kikeresgélni.. Délután kellett volna nekikezdened ,hogy kész legyél:D
2015. febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm aki segíteni próbált! Egy óra szenvedés után egy használtautós weboldal szűrőjének hála megcsináltam a feladatot. Végülis 1300-as űrtartalommal néztem az autókat és Benzines típusban. Ha valakit èrdekel szivesen elküldöm neki a kèsz feladatot. :)
2015. febr. 24. 06:46
 5/5 anonim ***** válasza:
De hülye vagyok.. Fél éve adtam el a kocsim meg vettem újat és kb. hónapokig a hasznaltauto-t nézegettem napi több órában , és pont az ne jutott eszembe.. :D Minden esetre legalább sikerült megcsinálnod akkor..:)
2015. febr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!