Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért van az, hogy erős...

Miért van az, hogy erős vagyok a matekos feladatmegoldásokban, de képtelen vagyok megérteni a tételeket, bizonyításokat (nagyon sok idő, ha sikerül). Mit tegyek, mással is történt hasonló?

Figyelt kérdés
2015. febr. 25. 08:31
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Igen. Hasonlóan voltam vele mindig is, ezért én a tétel bizonyításokat mindig le is vezettem, mert onnantól bekerül a szokványos feladatmegoldó rutinba.

Sajnos a tételek megfogalmazása gyakran nem teljesen "felhasználó-barát". Matematikailag szabatos, egyértelmű, de a diákagynak elsőre kínaiul van.

A mi középiskolai matektanárunk az összes ilyet elmagyarázta nekünk, mintapéldákat csináltatott és felelésnél először mindenkivel elmondatta a saját szavaival, miután ezzel kiderült, hogy érti, utána mondatta el az eredeti tétel megfogalmazást.

A tanárunknak (és szerintem igaza volt, igaza van) a matematikát az tudja csak rendesen alkalmazni, aki érti is.

A másodfokú egyenlet megoldó-képletét is csak akkor tudtam megjegyezni, amikor már (ez is érettségi tétel) én magam le tudtam vezetni az Ax^2+Bx+C=0 képletből.

2015. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:

*

A tanárunknak (és szerintem igaza volt, igaza van) az volt a véleménye, hogy a matematikát...

2015. febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez meglehetősen általános probléma, mivel a feladatmegoldáshoz és bizonyításhoz alapvetően másféle gondolkodás szükséges. Ezért szokott az előfordulni, hogy sokan a középiskola alapján azt gondolják, hogy a matematika fekszik nekik, miközben szigorúan véve matematikát nem is nagyon tanítanak.
2015. febr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor a levezetést javasoljátok, amíg nem megy igazán?
2015. febr. 26. 16:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy első olvasásra bonyolultnak tűnik neked egy ilyen tétel bizonyítása.

De ha két-három alkalommal írásban levezeted, akkor már megszokod, és megy.


Na erre találta ki annakidején a matektanárunk, hogy az órai anyagot háromszor le kellett írásban gyakorolni egy külön füzetbe, vagy külön papírra. Ez volt a beugró a feleléshez. Akinek ez nem volt meg, egyessel leülhetett.

Kicsit zokon esett ez nekünk a négy év alatt. Aztán érettségin értettük meg, hogy mire volt jó mindez. Minden hasonló jellegű feladatot kisujjból oldott meg még a leggyengébb matekos is. És utólag mindenki azt mondta, hogy megérte, hogy ilyen módszerrel verték belénk a matekot...

2015. márc. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Épp ez a probléma, hogy "beleverik". A matematika nem arról szól, hogy rutinból megoldunk több ezer ugyanolyan feladatot. Persze érettségin mindez kifizetődő eredmény tekintetében, csak éppen a matematikai gondolkodást nem tanulja meg így soha az ember.
2015. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves #6-os. Akit még az alapok megtanulására sem kényszerít a középiskola, az pláne nem fog gondolkodni. Megy a legkisebb ellenállás irányába - és lóg...
2015. márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!