Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért működik a diffúzió? (alább)

Miért működik a diffúzió? (alább)

Figyelt kérdés

Utána néztem már hogy hogyan magyarázzák a diffúziót, azt írják hogy koncentrációkülönbség miatt jön létre, az egyetemes gáztörvénnyel viszont magyarázható, hogy ha a koncentráció nő akkor nő a nyomás is, tehát a nyomás miatt működik.

Ez az okfejtés igaz? és miért?



2015. febr. 26. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:

a sűrűségkülönbség hajtja a diffúziót

az egyetemes gáztörvény azt is mondhatná, hogy a hőmérséklet miatt nő...

2015. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
... csak hogy ha állandónak vesszük a hőmérsékletet, és a térfogatot, amit nem írtam a kérésbe, akkor a nyomást már csak a részecskék száma határozz meg. de ha nem értesz egyet akkor kérlek azt magyaráz meg hogy a te magyarázatod miért úgy van?
2015. febr. 26. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:
ha meg csak a hőmérsékletet nem vesszük állandónak akkor az...
2015. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kérem hogy több kötözködő dogmatikus hozzászólást ne tegyetek!
2015. febr. 26. 15:47
 5/9 anonim ***** válasza:
[link] ...
2015. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

egy példán keresztül bemutatom miért tartom rossznak a válaszaidat:

ha valaki felteszi a kérdést hogy egy ellenálláson miért(!) folyik egyenáram, akkor én arra azt válaszolnám hogy, mert az elektronokra erő hat (ugye az villamos erőtér által), de te azt válaszolnád hogy az áram elektronokból áll.


tehát én nem tehetetlen vagyok hogy nem tudom megkeresni egy szónak a jelentését (sokakkal ellentétben), hanem hogy amit én állítottam azzal kapcsolatban az úgy van-e vagy sem, a válasz miért(!) úgy van.

én (szerintem) viszonylag logikusan eljutottam a fentebbi kijelentésemhez, de te csak azt hajszolod hogy koncentrációkülönbség,koncentrációkülönbség. de én sajnos (vagy nem, kinek hogy) kicsit többre vagyok kíváncsi, nem csak az iskolában megtanult dogmatikus vackokra.

tehát a fő kérdésem: Miért?

2015. febr. 26. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:

"ha valaki felteszi a kérdést hogy egy ellenálláson miért(!) folyik egyenáram, akkor én arra azt válaszolnám hogy, mert az elektronokra erő hat"


méghozzá ugyan olyan potenciálkülönbség mint a diffúziónál

te inkább valami olyasmit kérdezel, hogy miért nem marad a pozitív pólusban az elektron miért megy oda ahol kevés van és erre valami olyan összefüggést akarsz felállítani, hogyha Q=I*t, és az időt állandónak vesszük, akkor csak az áramerősségtől függ, hogy mekkora a töltés, de azt már nem, hogyha az áramerősség állandó akkor csak a töltéstől függ, hogy mennyi idő alatt halmozódna fel.


Vegyünk 24,5dm^3 standardállapotú gázt meg azonos térfogatú normálállapotút. Mi fog különbözni? Hát nem a nyomás...

2015. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
Nézz utána a parciális nyomásnak is. Az szerintem megadja a választ a koncentráció és a nyomás összefüggésére.
2015. febr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy kísérleti elrendezést.

Egy tárolóedényt töltsünk fel félig 20%-os cukoroldattal, majd egy kihúzható és elhanyagolható vastagságú elválasztófalat tegyünk be, és töltsük tele az edényt desztillált vízzel.

Tartsuk a külső nyomást és hőmérsékletet állandó értéken.

És húzzuk ki az elválasztó falat.

Kellő idő után az egész edény 10%-os cikoroldattal lesz tele.

A folyamat diffúzió által megy végbe (csak a molekulák erről nem tudnak, amikor nem ütköznek már bele a válaszfalba).

Ez lesz ugyanis a legrendezetlenebb állapot, a jelenség hajtóereje az entrópia változás (az entalpián keresztül)...

2015. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!