Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik az az anyag, amely...

Melyik az az anyag, amely meggyújtva a legnagyobb hőt adja az egész világon? Vagyis melyik a legforróbban égő kémiai szer? Hány fokon ég?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2015. márc. 1. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Acetilén (C2H2):3150C fok

Link:

[link]

2015. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A termit vagy a napalm nem forróbb?
2015. márc. 1. 12:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ha olyat keresel, ami meggyújtod és ég, akkor termit olyan 2000-3000 fok összetételtől, szemcsemérettől függően.

ha szerkezet is érdekel, akkor oxigénlándzsa, akár 4500 fok.

2015. márc. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a napalm viszonylag "hűvös" 800-1200 fok.
2015. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És az oxigénlándzsához mit használnak, ami hatására ilyen forró lesz?
2015. márc. 1. 16:12
 6/10 anonim ***** válasza:

A napalmnak nem az az elsődleges dolga, hogy nagyon forró legyen, az élő szervezetek szenesítéséhez bőven elég akár párszáz fok is. Két fő feltételnek kell megfelelnie a napalmnak: folyékony legyen, hogy mindenhová be tudjon folyni, és vízzel (mint leggyakoribb oltóanyaggal) ne lehessen eloltani. Ezt foszfor hozzákeverésével érik el. Tehát ha napalm fröccsen rád, akkor hiába ugrasz a folyóba, a víz alatt is ugyanúgy lángol tovább a bőrödön, húsodban az anyag.


Egyébként nem tudtam a kérdésre a választ, én a hidrogénre vagy a metánra tippeltem volna, de az acetilén sincs ezektől túl messze :)


Az oxigénlándzsára én is kíávncsi vagyok.

2015. márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az oxigén lándzsa tulajdonképpen egy fájdalmasan primitív dolog. kell hozzá egy acélcső és egy oxigéntartály. az acélcsövön át kiereszted az oxigént, és a végét meggyújtod. lehet cifrázni, betétes csővel, de a lényege akkor is pofonegyszerű: elégeted a csövet és marha meleg lesz.


itt a képen látszik maga a felszerelés:

[link]


ez meg egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=JI5whCBV0bk

2015. márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És valamilyen gyújtóbomba nem létezik, ami képes átégetni mondjuk 2 méteres acélfalat, vagy átolvasztani? Kémiai bombára gondolok, ami mondjuk a robbanás erejekor hatalmas hőt ad le.
2015. márc. 1. 23:05
 9/10 anonim ***** válasza:
2015. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Acélsíneket hegeszteni, vagy a tankok vastag acélborítását átolvasztani termittel szokták, az ugyanis elég nehéz, folyékony miközben reagál, tehát lefelé folyik. Olyan 2200-2500 fok körüli hőt gerjeszt, míg az acél 1500-1600 fok között olvad meg.


Két méteres falvastagságnál már általában nem kémiai alapú vágást használnak, hanem lézerrel vagy plazmával vágják. Bár nem tudom, hol van szükség két méter vastag acélborításra...

2015. márc. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!