Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen lenne, ha egy ember...

Milyen lenne, ha egy ember lenne a Földön 7 milliárd példányban?

Figyelt kérdés
Van arról kutatás -főleg a pszichológiai oldala érdekelne, de bármi más is- , hogy milyen eredménye lenne annak, ha valaki lényegében saját maga klónjaival élne a Földön?
2015. márc. 20. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
hát nem tudom... úgy érzem, belőlem egy is végtelen sok :D
2015. márc. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:

hülyeségeket nem kutatnak :I

(már elnézést)


Úgy értem, persze RÉSZLETEKBEN megválaszolható a kérdésed - mi történik, ha rokonok házasodnak? ikrek pszichológiája mit mutat? hogyan kedvelünk meg valakit hasonló gondolkodás alapján? (egyáltalán most csak genetikailag vagy pszichológiaiag is azonos emberekről beszélünk? mert ha nem akkor nevelés vagy genetika határozza meg a személyiségkülönbségeket, stb.)


De így ahogy feltetted nincs a a dolognak semmi értelme :D


Ha csak klónok élnének, akkor először is azért halnánk ki, mert nem tudunk szaporodni. Másodsorban azért, mert ha tudunk is, a rokonházasságok és a lappangó hibás recesszív gének miatt mindenki folyamatosan örökölt betegségekkel lenne megverve. Harmadsorban azért, mert a nagyon alacsony genetikai változatosság miatt az első járvány, ami ellen ez a konkrét egyén és az ő genetikája gyenge, elpusztíthatna mindenkit. :D Meg ilyesmik.


Ikerkutatásokat (pszichológiai fajtájúakat) tudnám javasolni, szerintem ott vannak ilyen infók.

2015. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!