Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Termoelemeket lehet-e sorosan...

Bbaallzzssaamm kérdése:

Termoelemeket lehet-e sorosan kötni mint az akkucellákat? Jelentkezik-e ebben az esetben is a termoelektromos hatás?

Figyelt kérdés

2015. márc. 21. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

"Egyetlen termoelem csak kis termofeszültséget ad. Ezt megsokszorozhatjuk, ha egyforma termoelemeket sorosan összekapcsolunk."

[link]

2015. márc. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod. Ezen a vonalon el tudok indulni, viszont ki kéne okosítanom magamat a témában, ugyanis támadt egy ötletem. Ha kedves válaszírónak, vagy valaki másnak lenne valami szakirodalom javaslata, azt szívesen fogadnám. A következő a problémakör: Van nekem egy napkohóm. hasznos felülete 1,4 m2. Fém olvasztására akartam használni, de házi barkács eszközökkel nem sikerül a hőfokot eléggé megnövelni. viszont az az ötletem támadt, hogy ha elég termoelemet tudok sorba is, és párhuzamosan is kötni, és elérném vele a kívánt feszültséget, akkor elvileg elég nagy áramerősségem lenne, hogy akár pont hegesszek, vagy egy kisebb olvasztótégelyben alacsonyabb olvadáspontú fémeket tudjak vele megolvasztani.

Egyszóval utána szeretnék járni, érdemes-e foglalkozni az ötlettel, vagy hagyjam a francba......

2015. márc. 23. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!