Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A magyarázkodásnak mi az...

A magyarázkodásnak mi az ellentétes tevékenysége?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem az ha csöndben marad az ember.

de amúgy ez szerintem nem test, nem minden elemnek van inverze, és több elemnek is lehet akár ugyan az az inverze, vagy biztos oylan is van aminek az inverzéről megoszlanak a vélemények

szóval ha már úgy is szubjektív, akkor szeirntem az, ha nem beszélsz :D

2015. ápr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A magyarázkodás az védekezés és megfelelés a másiknak. Ennek az ellentétes tevékenységét minek hívjuk egyszóval?

De am nem is teljesen az ellenkezés az amire gondolok hanem pl ismerkedési szituálcióban kapsz egy ilyen kérdést a csajtól hogy van kocsid? Meg de béna a pulcsid. stb lefagyni igen nem válaszok magyarázkodás vagy megsértődés nem árulkodnak egy nyugodt hiteles magabiztos személyiségről.

2015. ápr. 1. 16:59
 3/5 Angelo84 ***** válasza:

elviccelés, egészséges bagatellizálás, humoroskodás. legalábbis a példákra írt lehetőségekből ezeket kihagytad.


"van kocsid"?: persze van, csak a Wallis Dunánál vigyáznak még rá egy ideig.


"de béna pulcsid": igen, muszáj voltam ilyet felvenni, hogy jó nagy legyen a kontraszt köztem és a pulcsi között.


stb, stb.

2015. ápr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:
a vállvonás
2015. ápr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Erre csak olyan választ lehet adni, ami nem ellentétes tevékenység, olyan nincs. Adott kérdésre lehet a válasz magyarázkodás, védekezés vagy ezer más, visszatámadás, téma elterelés, visszakérdezés, stb. Egyik sem az ELLENTÉTE, hanem alternatíva.
2015. ápr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!