Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a menete egy Cézár-kóddal...

Mi a menete egy Cézár-kóddal kódolt szöveg megfejtésének?

Figyelt kérdés

Lépésről lépésre érdekelne, hogy hogyan kell megfejteni egy ilyen szöveget, és mi a legegyszerűbb módja ennek.


Ezt pl. hogy kell megfejteni?

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 20. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Betűgyakoriság-analízissel fogj hozzá. Tehát megnézed, hogy melyik betűből mennyi van a szövegben. pl ha kijön, hogy a G betűből van a legtöbb, nagy a valószínűsége, hogy az az E betűt rejti. A többi gyakori betűre még így rájöhetsz (O, T, A) és akkor már valószínűleg megkapod a kulcsot. Bezavarhat, hogy rejtjelezték az írásjeleket is, de szerintem megoldható.

Írj privátot, ha van még kérdésed! :)

2010. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a fő gond vele, hogy nem tudom, milyen cézár kereket csináljak hozzá. Most egy olyan van, amin A-Z vannak a betűk, plusz tajta van még a sortörés (enter) és a szóköz is. Azt nem tudom, hogy vessző és pont is kellene e rá, meg azt sem, hogy hova tegyem őket rajta.
2010. febr. 20. 18:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Cézár kereket majd akkor tudsz csinálni hozzá, ha megfejtetted.


írásjeleket nem kódol, hiszen pont azt mondja a feladat:

"A „nyers” megfejtés után állítsa vissza a feltételezhető eredeti szöveget, amelyben már megkülönbözteti a kis- és a nagybetűket, és ellátja írásjelekkel is."


azaz az írásjeleket majd ki kell találnod.


a fő gond az, hogy a cézár kerék két tárcsáján elvileg ugyanazok a karakterek vannak ugyanabban a sorrendben. ez itt biztosan nem igaz, hiszen, kódol plussz két jelet (szóköz és sortörés), de nem használ plussz jeleket, hiszen ezek egyike sem része a titkosított szövegnek.


szóval marad a gyakoriság analízis, csak ez összesen 380 jelre nem igazán megbízható, úgyhogy kell hozzá némi beleérzés is, és én a helyedben abban sem lennék biztos, hogy sorrendben vannak a karaktekek...


mondjuk megfogott a probléma, úgyhogy lehet még fogok írni egy megoldást, ha lesz időm vele kicsit többet foglalkozni.

2010. febr. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!