Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom kiszámolni,...

Orfeus kérdése:

Hogyan tudom kiszámolni, valamennyi számban hány féle képpen lehet meg az 5? Én itt most pl olyanra gondolok mint a lottó, ezt a feladatot kaptuk hogy számoljuk ki?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy hány szelvényt kell kitölteni ahoz hogy biztos hogy nyerjünk a lottón? Ezt a házit kaptuk de nem tudom kiszámolni :( Le tudná írni nekem valaki a végeredményt, és a képletet, egyenletet rá?

2015. ápr. 21. 08:26
 1/3 fersk ***** válasza:
2015. ápr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a lottó például kombináció, az ötöslottó pl 90C5
2015. ápr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2xSü ***** válasza:

1. Gondold végig a számhúzás folyamatát. Az első számot 90 golyó közül tudjuk kihúzni. A második számot a megmaradt 89 golyó közül. A harmadik számot a megmaradt 88 golyó közül…


Bármelyik első számhoz bármelyik másik 89-et ki tudjuk húzni, mint másodikat, tehát ezeket össze kell szorozni: 90*89*88*…


2. Észre kell venni, hogy itt minden számsort többször is kihúzunk. Pl. elsőként kihúzzuk az 1-et, másoknak a 2-t. Viszont lehet olyan, hogy elsőként kihúzzuk a 2-t, másodiknak az 1-et. Mivel a számok húzási sorrendje nem számít, ezért ezek ugyanazt a végleges számsort adják. Egy számsor számait hányféle sorrendben lehet egymás után tenni? Itt kb. ugyanaz történik, mint az előbb, csak éppen itt minden számot felhasználunk. Az elsőt 5 különböző szám közül tudjuk kiválasztani, a másodikat 4 közül, a harmadikat három közül, a negyediket 2 közül, az ötödiknek meg egyetlen szám marad.


Az 1. eredményét tehát osztani kell a 2. eredményével, és megkapod a megoldást.

2015. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!