Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy RFID-blokkolóval ellátott...

Egy RFID-blokkolóval ellátott pénztárca elméletileg képes lenne átverni a boltokban található lopásgátló kapukat, ha a tárcába tennénk az etikettet, ami sípol?

Figyelt kérdés

A kérdés pusztán spekuláció, nem tervezek lopni, csak egyszerűen elméleti szinten érdekel a dolog. Ugye tudjuk, hogy a lopásgátló kapuk úgy működnek, hogy mágneses jelet bocsátanak ki (legalábbis, ha jól tudom), amikre reagál az "etikett", vagyis a kis mágneses cucc, amit a drágább termékekbe helyeznek, hogy ne lehessen őket észrevétlenül kivinni, vagy a lopásgátló fólia. Tudomásom szerint a könyvek borítójának belsején is ilyen van (volt nálam egy könyv, amit még régebben vettem, és egy ilyen bolti kapu bejelzett rá).


Namármost, ha jól tudom, az RFID-azonosítóval ellátott okmányok is pontosan ezen elv alapján működnek: van bennük egy mágneses chip, aminek nincs saját energiája, de ha az érzékelő sugárzásának hatókörébe kerül, akkor "passzívan" visszasugároz. És újabban már vannak olyan pénztárcák, gondolom, főleg az USA-ban, amelyek el vannak látva RFID-árnyékolással, mivel a technológiát bankkártya-adatok lopására is lehet használni.


Tehát ha elméletileg betennék egy etikettet vagy lopásgátló fóliát egy ilyen árnyékolóval ellátott pénztárcába, akkor azt ki lehetne vinni úgy a biztonsági kapun, hogy az nem sípol? Vagy a két technológia (a lopásgátlás és az RFID-azonosítás) nem ugyanaz?


2015. máj. 1. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehetséges és gyakorlatilag is bizonyos korlátokkal.
2015. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy könyvet (vagy mást) nem tudom, hogy teszel be a pénztárcába. Vagy ha már kiszedted belőle az RF bélyeget, akkor azt el is dobhatod a boltban. :)

A nagyobb azonosítók meg elég masszívan vannak rögzítve, pl. a piákra.

Amúgy elvben működhet, de gyakorlatilag nincs sok értelme.

2015. máj. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!