Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora teljesítményű lézer...

Mekkora teljesítményű lézer kell ahhoz kb hogy megégessen valamit?

Figyelt kérdés
Páldául hogy átégessen egy papírt, vagy meggyujtson egy gyufát. És kb hol lehet ilyesmit szerezni, illetve milyen árban?
2010. febr. 27. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Orvosi lézerrel lehet égetni, de általában igen kis területre kell fókuszálni, hogy égessen. Ezért is pontosabb bárminél. És természetesen ezek a cuccok is sok-sok wattosak. Nagyteljesítményűek. Nemigen lehet az otthoni konnektorból üzemeltetni.


És magánszemélyként nemigen lehet hozzájutni. Csillagászati az ára és speciális feladatokra gyártják csak. Felejtsd el a lézerpisztolyt, meg a fénykardot!

2010. febr. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

DVD íróban pontosan kettő darab lézer van, az egyik a cd-t írja, a másik a dvd-t. Neked az kell amelyik a dvd-t írja. Ha értesz a dologhoz kibonthatod belőle, és egy, nagyobb teljesítményhez kettő darab 1,5 V-os elemmel működni is fog. Ehhez az kell, hogy a polaritást ne szúrd el, illetve a lézerdióda hűtését meg tudd oldani, különben pillanatok alatt felforrósodik és annyi neki.


Valahol láttam róla egy tutorial vidót és én is az alapján csináltam meg, igaz nem lett olyan dizájnos a kinézete. Délután előkeresem és belinkelem

2010. febr. 27. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam erről a DVD írós dologról, és pont emiatt nemhiszem el hogy csillagászati áron árulnának ilyen diódákat. A DVD írót sem csillagászati áron árulják, és amúgysem 90%a az árnak a benne lévő dióda, gondoltam csak lehet valahol ezt így külön is kapni. A kérdés hangozhatott volna akár úgyis hogy mennyi egy ilyen dvdíródióda teljesítménye, de az kevésbé általános, és nem feltétlenül erre hagyatkoznék.

Amúgy nemtudom hogy hogy oldják meg a hűtését a dvd írón belül, de az ott lévő megoldást nem lehet átültetni? Kösz a válaszokat, kiváncsi vagyok a videóra is.

2010. febr. 27. 13:15
 4/5 anonim válasza:

[link]


Na itt a link, bocsi a csúszásért, de megint későn értem haza.


A DVD írón belül a hűtés igen egyszerű: a foglalat amibe be van építve az fém és tökéletesen ellátja ezt a funkciót, hiszen nincs kitéve akkora és ráadásul folyamatos teljesítménynek. Egyszerűen megfogalmazva passzív hűtése van.

A megépítéséről pár gondolat: Ezt az elvet követve én beletettem egy hűtőbordába, a videón pedig a manus egy fémházas zseblámpába építi.

Azt nem tudtam megérteni, hogy sima mezei cd íróé miért nem volt jó. Azok közül több panelhibás darab akadt nálam, többet lehetett volna hibázni, de sajnos azzal nem működött (de nincs kizárva, hogy a dióda hibája volt, mert csak 1x próbáltam és aztán ezzel az ággal nem foglalkoztam, a dvd diódára összpontosítottam)

Amire figyelj oda, hogy amikor kiveszed a diódát már forrasztáskor megölheted... én így végeztem ki az elsőt.

Jah és el ne felejtsem, a dióda nem a lencse alatt van. Miután 2 db diódáról van szó, 1 a cd-nek és 1 a dvd-nek így prizmákkal (azt hiszem ez a helyes megnevezés) van megoldva a nyaláb "irányítása". A lencse pedig jól jöhet majd ha fókuszálni akarod a lézernyalábot. Én ezzel szívtam a legtöbbet. Miután nem csinált az semmit a világon, rájöttem, hogy szórja a sugarat, nincs összpontosítva és a videón márpedig erről szó sem volt, hogy ilyen is kell. Összességében véve kiviteleztem amit a videón látni lehet, de ami az esztétikát illeti, azon bárki elsírta volna magát, hiszen egy hűtőbordába volt berakva, elem ráforrasztva és a fókuszt a lencsével csináltam... kézzel, ami vagy sikerült vagy nem, vagy sikerült stabilan tartani vagy nem. Mondjuk csak a kiváncsiság hajtott, hogy kivitelezhető e, ha ráfordítok némi időt, biztosan ki lehetett volna erre is találni valamit.

2010. febr. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben nézegettem dolgokat, és valahol írják hogy 150mW os kb az ilyen DVD dióda, ezekszerint megfelelő körülmények között 150mW-os teljesítményű cuccal is lehet égetni, és ezzel meg is válaszoltam a kérdésemet. És kösz a segítséget, a többit privátban!
2010. febr. 28. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!