Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen gondolkodtató inegrálás...

Milyen gondolkodtató inegrálási, deriválási feladatot tudtok?

Figyelt kérdés
Pl Integrál e^x*sin(x) dx
2015. jún. 14. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha ennyire megy, javaslom a diffegyenleteket. :)
2015. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt sajnos még nem csináltam :/ Tudnál írni egy egyszerű diff. Egyenlrtet?
2015. jún. 14. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolkodtató deriválásos feladat:

Mennyi lesz sum(k*binom(n,k), k = 0..n)?


Egyszerű differenciál egyenlet:

Mi az f(x), ha f'(x) = f(x)? (Az összes megoldás kell majd, arra figyelj.)


Egy valóban gondolkodtató integrál:

int(e^(–x^2), x = 0..végtelen).

Ki lehet számolni, de tényleg gondolkodni kell hozzá. Meg kelleni fog ez a segítség is:

[link]

2015. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az első deriválós feladat? Mert nekem nem annak tűnik.

A diff. Egyenletnél: Az e^x az egyetlen függvény a konstansal való szorzás erejéig, aminek a deriváltja önmaga, így f(x)=c*e^x.


u=-x², ekkor Int e^u dx lesz. du/dx=-2x, du=-2x dx, dx= -1/(2x) du. Tehát (Int e^u du)/(-2x)=e^-x²/(-2x), de ez nem jó, nem?

2015. jún. 14. 21:49
 5/5 anonim ***** válasza:

> „Az első deriválós feladat? Mert nekem nem annak tűnik.”

Lehet, hogy gondolkodni kell rajta, hogy rájöjj, mit kell deriválni. Milyen feladatra számítottál? Hogy írok egy függvényt, hogy deriváld le? De azon nem kell gondolkodni…


A diff. egy. oké.


Az integrálásnál meg úgy gondoltam, hogy 0-tól végtelenig integráld ki a függvényt. Ez egy határozott integrál, nem egy függvényt várok végeredményként, hanem egy számot.

Még egy segítség: a primitív függvényének nincsen zárt alakja.

2015. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!