Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha élő testrészeket (karokat,...

Ha élő testrészeket (karokat, füleket, szíveket, lábakat) tudnak növeszteni a tudósok, akkor komplett élőlényeket miért nem tudnak "növeszteni"?

Figyelt kérdés

Vagy pl vegyük azt, hogy van egy férfi hímivarsejt, meg egy női petesejt. ha a kettő egyesül, akkor kisbaba fog születni belőle, persze ha van folyamatos ellátás.


A tudósok miért nem készítenek férfi hímivarsejteket, és női petesejteket?


2015. júl. 2. 15:05
1 2
 1/15 Bob the builder ***** válasza:
84%
Mert nem tudnak, röviden ezért.
2015. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Valahogy tudnak, már van foszforeszkáló hízó is. Csak ez a technológia még titokban van. A jurassic park új részében is e módón hozták létre a dínyókat.
2015. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Azért mert az klónozás lenne és az szigorúan tiltott.
2015. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Miért tíltott amúgy?
2015. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Azért mert az klónozás lenne és az szigorúan tiltott."


Ez nem igaz. nem lenne az. Akkor lenen az, hogyha egy már meglévő élőlényt klónoznának a saját DNS-eivel,é s létrehoznák a képmását. De kérdem én, az hol klónozás, hogy növesztünk a hím és egy női ivarsejtet, amit aztán összeeresztünk, és és tápláljuk 9 hónapon keresztül?

2015. júl. 2. 15:41
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja felfogtam mit is írtál, nos tehát egy sima utódnemzésről van szó amit in vitro készítenénk. Nos ez gondolom azért nem lehetséges, mert az emberi embrionális fejlődés bonyolult és nem tudjuk a folyamat minden résztevevőjét. Mesterségesen nem tudjuk azt a mikrokörnyezetet, ami egy emberi méhben található. Rengeteg anyag és más hatás kell, hogy embrió kifejlődjön. Egyszerűbb élőlényeknél ez könnyebb, hisz pl egy tojásban minden megvan, ami kell az embriónak, azonban in vitro egy emlős utódot létrehozni nem könnyű feladat az említett okok miatt. De szerintem embernél ez is tiltott.
2015. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

tudnak, de nem véletlenül van több millió spermium

rettenetes nagy része letális allélt tartalmaz

2015. júl. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 sadam87 ***** válasza:
67%

"A tudósok miért nem készítenek férfi hímivarsejteket, és női petesejteket?"

Nos tudnak, a férfi kutatók spermiumokat tudnak készíteni a heréikben, a kutatónők pedig petesejteket a petefészkeikben (természetesen ha nem meddők). :D

De a viccet félre téve nem igazán értem, mit akarnál ezzel elérni. Egyrészt mesterséges szerveket (tudtommal) nem tudnak még létrehozni. De még ha tudnának is, miért akarnának mesterséges körülmények között élőlényeket létrehozni? Arra ott a hagyományos eljárás. Nem igazán értem, mire akarnád ezt a folyamatot felhasználni.

Emellett nem biztos, hogy kivitelezhető volna a dolog, a 6. válaszoló erről már írt.

2015. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kart tudnak növeszteni, de egy szerencsétlen sejtet nem tudnak összerakni?
2015. júl. 2. 16:12
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnak növeszteni kart, még szerveket sem, a karban pedig többféle szerv van.

Egyébként vannak kezdeményezések mesterséges ivarsejtre. Évekkel ezelőtt már írtak arról, hogy női sejtből hímivarsejtet hoztak létre.

2015. júl. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!