Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nátrium-metabiszulfitos...

Fecmanka123 kérdése:

Nátrium-metabiszulfitos kicsapatás? (Királyvízből az aranyat. Többi lásd lenn. )

Figyelt kérdés
Na elkezdem az elején. 150ml 65%-os salétromsav és 50ml 30% sósav elegyével feloldottam némi aranyport. Olvastam hogy nátrium metabiszulfiddal lehet kicsapatni. a 2dl folyadékomhoz hozzá tettem elsőnek egy kiskanál (amire nagyon intenzív aranyszinű füst jött elő)majd további 5 kiskanál nátrium-metabiszulfidot. A várt eredmény nem lett meg...a folyadékom sokkal gyengébb szinü lett amibböl arra következtetek hogy az az arany füst talán az aranyam volt csak gáz halmaz állapotba? De tehát a nagy kérdés hogy mit ronthattam el. Mert néztem rola videót ott 1 kiskanáltól az alján szépen összeállt az arany.

#királyvíz #aranyoldás #nátrium-metabiszulfid
2015. júl. 6. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A választ azzal kell kezdenem, hogy már az elején jobban kell figyelni, mert a királyvíz nem az, amit te leírsz! A királyvízben sósavból van 3 rész, és salétromsavból egy rész. Csak zárójelnem jegyzem meg, hogyha ebből az arany sóját kikristályosítanád, akkor arany-(tri)kloridot kapnál...

Valamint a sárga füst nem az aranyad volt gáz halmazállapotban, mert az arany gáz halmazállapotban csak 2970 C fok (a forráspontja) felett létezik.

Mit ronthattál el?

Már a királyvizet a legelején!

2015. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Freed Master válasza:
Én is feloldottam, én is beletettem és nekem is ugyan ez. Csak én jól kevertem a királyvizet. Mi volt a gond? Az arany sója nem űlt le az alján.
2016. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 1973 sanyi válasza:
király viz.1:3 salétrom sav1ml/ sosav 3ml.
2018. febr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!