Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen anyagbol lehet egy...

Milyen anyagbol lehet egy "actimel"-es palackba 1Kg-ot tolteni?

Figyelt kérdés

Volt egy kerdesem az Actimellel kapcsolatban, es innen jott ez a kerdes.

1 db elokultura sulya 10 a -8on gr, 10a-8*10milliard=1Kg!


2010. márc. 4. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Például higany, az lehet 1kg ilyen térfogatban.
2010. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először agyaltam, hogy a bánatba "jön" egy ilyen kérdés. Aztán látom már az actimel oldalán hogy szerintük ugye 10 milliárd élőkultúra van a palackban. Te meg vitatod ezt, mert szerinted egy darab élőkultúra tömege(mert a gramm az tömegmértékegység ám!) 10^-8 gr.


huhh ... csak megértettem :DDD


na nézzük. Ha egy db 10^-8 gramm, akkor 10^8 db tömege 1 gramm, igaz? A milliárd az a 10^9 nagyságrend. Így viszont 10^10 (tízmilliárd) db élőkultúra tömege 100 gram. Ez messze nem 1 kg, csak 10 deka. Hümmm ... De hát nem ír mást az oldaluk sem:


[link]


(és itt kattints a "Mi az Actimel" menüpontra.)


Mondjuk nem tudom mekkora a térfogata ennek a palackocskának, és azt sem, hogy honnan vetted az élőkultúra tömegét, de nem tűnik soknak az a 100 g.


Szóval mi is a gondod pontosan?


maci

2010. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy baktérium (azaz élőkultúra) tömege inkább a 10^(-12) nagyságrendbe esik (azaz 10 a -12-en), nem pedig a 10^(-8)-ba. Vagyis a 10 milliárd (10^10) tömege még mindig csak 10^(-2) gramm, azaz 10 mg. [link]


A krédésre pedig az a válasz, hogy ha a joghurtot kb 1 g/ml sűrűségűnek vesszük (ez a víz, becslésnek jó, bár valamivel biztosan sűrűbb), és 100 g fér egy palackba, akkor annak az anyagnak, amiből 1 kilogramm belefér, legalább 10 g/ml sűrűségűnek kell lennie. Ilyenek az ezüst, a higany, az arany, az ólom, a platina, meg még pár dolog. [link]

2010. márc. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A 10^-8-as erteket itt kaptam, egy elobb feltett kerdesemre!
2010. márc. 5. 06:47
 5/7 A kérdező kommentje:
De most mar aprolekosabban utananezek. Koszi a linkeket!
2010. márc. 5. 06:48
 6/7 A kérdező kommentje:

Macinak!

Munkam jellegebol kifolyoan szinte allandoan hallgatom (neha nezem is ) a TV-t, es ez a reklam (a szamok nagysaga miatt) kesztetett a kerdes felvetesere.

Koszi a valaszt!

JOJO

2010. márc. 5. 06:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Az itt kapott válaszok hitelességét mutatja az, hogy sokan minden alap nélkül dobnak be számokat. Ne higgy el mindent, amit itt mondanak, csak ha be is bizonyítják. (Főleg az "azt olvastam valahol" meg ehhez hasonló dolgokat...) Ennyit a 10^-8 g-ról.
2010. márc. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!