Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért veszélyes összeönteni a...

Miért veszélyes összeönteni a hipót a háztartási sósavval?

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 10:09
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

azt tudtátok hogy a sósav és hipó megfelelő tömegszázalékos mennyiségüket összeöntjük, akkor konyhasó, víz és klór keletkezik? Komolyan:-)

NaOCl + 2HCl = NaCl + H2O + Cl2

szóval csak a klórgáz ami veszélyes.


Klór:

Élettani tulajdonságai:

Az élő szervezetek számára létfontosságú elem a klór, a kloridionok sejt töltésének beállítását szolgálják. Az elemi klór igen mérgező, belélegezve a tüdőt, és a nyálkahártyát roncsolja.

Óvintézkedések:

A hipót (és egyéb fertőtlenítőszert) nem szabad sósavval vagy más savas anyaggal (például vízkőoldóval) együtt használni! Savas közegben a hipóból mérgező klórgáz fejlődik, ami súlyos balesetet okozhat.

(forrás: [link]


Remélem tisztáztam valamennyire a kérdést.

2011. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
LÉGYSZIVES VALAKI. figyelmetlenségből véletlenül összeöntöttem a kettőt, hypobol kb fél dl- háztartási sósavbob peig kb. egy kupknyit? ez mennyre mérgető és mit tegyek hogy teljesen ki tudjam szellőzetetni?
2013. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg érzed a szúrós bödös szagot, addig szellőztess, szerencsére nem szagtakan.
2013. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 arnieee válasza:
Nekem egy olyan kerdesem lenne, hogy a hsosav es a hipo kevereket medencebe lehet e önteni? Ugyanis nekem a medence vize mindig nyalkas algas lessz, hiába rakom bele az algaölőt és a klór tabit.
2014. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 secunda válasza:
100%

A sósavról:

A sósav egy erős sav mely tömény formában is veszélyes lehet egészségünkre. Képes feloldani szinte bármely fémet, legfőképp az alumíniumot és a cinket. Azonban kismértékben reagál vassal és ötvözeteivel. Réz és ezüst tárgyakkal viszont nem lép reakcióba, azonban a felületükön található oxidréteg eltávolítására tökéletes így az ilyen anyagból készült tárgyak kifényesítésére tökéletes. Széleskörűen alkalmazzák az iparban is mint oldószert, elektrolitot, vagy akár baktériumölőt.



Azonban amit a legfontosabb tudni róla mindenek előtt:


SOHA NE KEVERJÜK HYPOVAL!

OLYAN MÉRGEZŐ VEGYÜLETET KÉPEZ, AMELY VISSZAFORDÍTHATATLAN TÜDŐKÁROSODÁST OKOZHAT!


Bizony rengeteg háziasszony halálához vezetett, ez a látszólag effektívnek tűnő kombináció. És mint tudjuk a DOMESTOS fő hatóanyaga is Nátrium-hipoklorit azaz hypo, így még ezzel a szerrel se jusson eszünkbe keverni semmilyen körülmények között!

2016. szept. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Az előzőhöz még annyit hogy a sósav az a HCl vizes oldata...tehát nem a HCl-t hígítod,hanem az oldatot, vagyis a sósavat. A többi teljesen helytálló és szerintem is érdekes a kiegyenlítődéses sztori, csak teljesen rossz...
2017. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!