Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A tankoknál milyen módszerrel...

Tamas2000 kérdése:

A tankoknál milyen módszerrel oldoták meg a lövegtorony forgatását?

Figyelt kérdés
Aki tud az csatoljon már hozzá terv rajzot.
2015. júl. 15. 13:40
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
Fogasgyűrű+fogaskerék, kézi erő, elektro- vagy hidromotor.
2015. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2015. júl. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Csapágy golyók.
2015. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát szakifejezéseket vártam mint a torony gyűrű, torony kosár, toronykoszorú, stb. Ja és köszönöm az eddigi kérdéseket. Meg nem szervómotora meg hidraulikus szervóra gndoltam azzal forgatják a toryot ez igaz de én arra a részére lenék kiváncsi hogy a torony és a tank teste között milyen mehanikus dolog van aminek köszönhetően a lövegtorony tud forogni. Ha jól tudom nem csapágy gólyó de kitudja.
2015. júl. 16. 14:44
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
A páncélosok jópár évtizedes fejlődése alatt elég sok megoldás volt erre is, de általánosan nagy görgőscsapágy a megoldás. A nagy tömegek és a dinamikus igénybevétel miatt a golyós nem a legjobb megoldás, henger- illetve hordógörgők szoktak lenni. Sajnos igazi bontott ábrákat én sem leltem, de szerintem két csapágypálya van, egy axiális és egy radiális. Elvileg egy csúszócsapágy lenne a legstrapabíróbb, csak a súrlódás miatt akkor elég izmos hajtásra volna szükség, meg az csúnyán be tud állni hosszú használati szünet esetén.
2015. júl. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2015. júl. 19. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!