Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen várható felfedezések...

Milyen várható felfedezések illetve tudományos áttörések várhatók a közel jövőben?

Figyelt kérdés
10,20 év távlatában gondoltam de mindent szeretnék meghallgatni

2015. júl. 22. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
AI, kvantumfizika, nanotech
2015. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kvantumfizika elég tág fogalom
2015. júl. 22. 21:40
 3/8 anonim ***** válasza:
A lehetséges felfedezések köre is elég tág. :)
2015. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A James Webb űrtávcsőtől én sokat várok, legalábbis a tájékozódás alapján többet tud a Hubble-nél. Konkrétumot nem tudok, sok dolog lehet, amit megtudhatunk ezzel a távcsővel.
2015. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elnézést akkor pontosítanék , Mikrobiológia , Neurobiológia, Astrofizika , és Alkalmazott fizika témakörében
2015. júl. 22. 21:45
 6/8 anonim válasza:
Vezeték nélküli energiaküldés minden házban. Pesten me elkezdik a 5-ös metrót.
2015. júl. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én abban bízom, hogy még megélem, hogy a naprendszerben valahol életet találnak, pl a jupiter holdakon, vagy esetleg a marson egykori életnymokat. Szerintem még az életemben fogunk találni olyan exobolygót lakhatósági zónán bellül, aminek oxigén tartalmú légköre lesz, ami egyértelműen élet jelenlétére utal. Ezeket a felfedezéseket teljesen reálisnak tartom. Optimista esetben a Jupiterholdakról szerves anyagot is tudunk vizsgálni, amiből nagyon sok az élet kialakulására vonatkozó kérdést tudunk megválaszolni. Ugyanakkor nem hiszem, hogy az emberes űrmissziók 20 éven bellül érdemben beindulnának... ennyi idő alatt talán a holdra visszamegyünk, de ezt is kérdésesnek tartom.


Tudom, hogy népszerűtlen leszek ezzel, de az orvostudományban nem igazán számítok sarkalatos áttörésre. Bár egyes ráktípusokban biztosan lesz némi terápiás javulás, biztosan nem lesz "rákgyógyszer", és 50 év múlva is meg fognak halni az emberek hasnyálmirigy és bőrrákban. Nem igazán hiszek a genomika által hajtott "személyre szabott" gyógyászat forradalmában sem.

2015. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Adott szaktudományok magas-szintű művelője elzárkózna ilyen választól, ha felelősen gondolkodik (a reklám és üzlet más tészta). Pedig ő aztán ismeri a szakterülete határait, lehetőségeit.

Aztán minél távolabb van valaki egy adott területtől, annál bátrabba nyilatkozik, hiszen semmi felelőssége.


Vélemények, amelyek vágyálmok, és megalapozatlanok, adhatók. Az boldogít, ha tudod, miket gondolok? Érdemi információt nem kaphatsz.

2015. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!