Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van valami különbség a terület...

Van valami különbség a terület és a felület között?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy a testek felülete is egy sík, tehát az nem jó válasz, hogy az egyiket 2D-s alakzatoknál használjuk, a másikat meg 3D-seknél.
2015. júl. 28. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

> „Én úgy tudom, hogy a testek felülete is egy sík,…”

Rosszul tudod: [link]


> „…tehát az nem jó válasz, hogy az egyiket 2D-s alakzatoknál használjuk, a másikat meg 3D-seknél.”

De, ez a jó válasz.

2015. júl. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha testek alatt CSAK a téglatestet, kockát, hasábokat és gúlákat érted, akkor azokat valóban síklapok határolják, de ettől még 3D-sek. Mint a gömb, ami ugyancsak test.
2015. júl. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
90%

A felület szót valamilyen 3D-s test kétdimenziós határolófelületére szokták használni, a területet meg akkor, ha alapból egy kétdimenziósként kezelt (azért nem simán kétdimenziós írok, mert vonatkozhat egy domborzatos felszínre is, csupán nem foglalkozunk a 3. dimenzióval) felület egy darabját vizsgáljuk.

Fizikálisan ugyanaz a kettő.

2015. júl. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Két dimenziós területen az euklidészi geometria törvényei mindig igazak. Pl. egy háromszög belső szögeinek összege 180 dok. Ugyanakkor pl. egy gömbfelületen lehet olyan háromsöget rajzolni, aminek 3 derékszöge van. Úgyhogy van különbség.
2015. júl. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha elfogadjuk, hogy minden (véges) test felszíne egyértelműen kivetíthető a síkba, akkor azt mondhatjuk, hogy a test felszíne az így kapott síkrész területével egyenlő. Ilyen szempontból csak annyi köztük a különbség, hogy a terület 1 síkidom területe, a felszín pedig az előző eljárással nyert síkidomok területeinek összessége.
2015. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"test felszíne egyértelműen kivetíthető a síkba" - mit értesz azon, hogy egyértelműen? Egy 3D felület 2D vetülete vagy szögtartó lesz, vagy távolságtartó, vagy egyik sem. Mint írtam a megelőző hozzászólásban, a geometria törvényei nem működnek "jól" egy 3D felületen.
2015. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A #3 és #5 válaszok egyaránt jók, de persze alkalmas módon félre lehet értelmezni őket. Csak azt nem tudom, mi értelme ezt tenni.

A terület egy felület meghatározott része. Ez a rész lehet a felület egésze, vagy egy (tényleges) része. Csak abban a vonatkozásban értelmes, hogy mekkora a nagysága. A felület önmaga 2D-s, de nem kritérium, hogy 2D-ben helyezkedjen el. Az asztal lapjának van (felső) felülete, ez minden vonatkozásban (a gyakorlat számára) 2D. Hozzávehetem a jó vastag asztallap alsó részét, oldalát is, és kérdezhetném az asztallap teljes felületét. ekkor ez külön külön 2D-s részek összessége. De vehetem egy labda felületét is, ez teljes egészében 3D. Ennek a felületnek a területét teljesen épeszű megkérdezni, ahogy egy félgömb felszínének területét is. Jól meghatározott képletek adják a választ.

2015. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy ne legyen félreérthető: a labda felülete teljes egészében 3D-ben elhelyezkedő 2D térrész, amelynek semmilyen darabja sem helyezkedik el 2D-ben.
2015. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!