Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Írnátok matematikában ritkán...

Írnátok matematikában ritkán használt, iskolában nem tanított képleteket/formulákat, amik hasznosak lehetnek?

Figyelt kérdés
Például a Mollweide-formulák, Stewart-tétel.
2015. júl. 28. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt például sokat találsz:

[link]

2015. júl. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Maxwell-relációk.
2015. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, kinek. Nem hinném, hogy mondjuk a Bellmann egyenlőtlenséggel sokra mennél. De szerintem a Stokes egyenletet is csak akkor tudnád használni, ha előzetesen jó sok mindent megtanultál.
2015. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg van, attól függ, milyen szinten érdekel és mihez akarod felhasználni. Lehetetlen mindent tudni, és nincs is sok értelme. Az általad említett formulák pl. egyszerűen levezethetők a már tanult ismeretanyagokból, így külön tárgyalásuk nem sok értelmet hordoz, ezért is nem mindig tanítják.


Másrészt ilyen célra van egy csomó kézikönyv, ahol tömören közlik az eredményeket (pl. Bronstein-féle kézikönyv).

2015. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 virus42 válasza:

Amennyire én tapasztaltam, a matematika nem a "képletektől", hanem a különböző gondolatmenetek miatt szép.

Ezek elsajátítására a versenyeket ajánlom elsősorban.

Attól függ hány éves vagy...

Nagyon ajánlom: Varga Tamás Matematika Verseny, Arany Dániel, Zrinyi Ilona és leginkább OKTV.

Irodalomból és sok klasszat tudok ajánlani, de talán a Problémakalauz 1.-t (Pintér, Kosztolányi...)ajánlom a leginkább erre a célra.


Fontos, hogy lássad, hogy sokkal többet ér, ha ezen az úton juss el magas szintű tételekig, mintha csak úgy random szemezgetsz. Szerintem először érdemes olyan feladatokkal foglalkozni, amelyek 'logikailag' nehezek, de nem igényelnek nagyon magas szintű eszközöket.

2015. aug. 9. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!