Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tanuljátok otthon a...

Hogyan tanuljátok otthon a matekot?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz egy vizsgám és a matematika nem nagyon megy. De meg akarom csinálni a vizsgát. Tik, hogyan tanuljátok a matekot?

Azon is elgondolkoztam, hogy külön órára megyek mert itthon felrobban a fejem és csak felidegesítem magam, amikor nem megy egy feladat típus, hiába van előttem az elmélet.



#tanulás #matematika #tanulási nehézség #matematika probléma #nem megy a matek
2015. aug. 1. 14:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Most éppen elkezdtem megoldott feladatok másolni, hátha így jobban megértem.
2015. aug. 1. 14:10
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kell egy jól magyarázó tanár, vagy valami ismerős, aki nem csak jó matekból, hanem ért ahhoz, hogy el is mondja rendesen, és felismerje, hogy neked hol a gond.
2015. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is a magántanárt fontolgatom.
2015. aug. 1. 14:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Az analízis megőrjít elmegyek bicózni, hogy megnyugodjak :)
2015. aug. 1. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:

ha jól értem, akkor vannak megoldott példáid. ezeket időnként oldd meg a "puska" nélkül. tördd a fejed. ha már tényleg nagyon nem megy akkor kicsit belenézhetsz, de ez csak egy végső opció legyen. miután sikerült mehetsz a következő példára.

a matekot csak úgy fogod megtanulni, ha folyton csinálod a feladatokat. az elmélettel meg nyugodtan kitörölheted a valagad...

2015. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
Nekem az a módszer vált be, hogy megpróbálom elmagyarázni.
2015. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Brain Storming ***** válasza:

ha beütöd a keresőbe a témát és h "mintafeladatok" v "kidolgozott példák", akkor sok találatot fogsz kapni. De pl. a youtube-on is sok videó lehet. Ha angolul keresel rá, akkor még több - a matekban, ha már valamennyit értesz hozzá, akkor a feladatmegoldás menete már ismerős lesz.


A már megoldott feladatok lemásolása nem rossz, ha minden problémás lépésnél tisztázod, akár ki is írod mellé, hogy mely elméleti pont, azonosság, stb miatt következik ott az a lépés, átalakítás, stb.

2015. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 supra01 ***** válasza:
Én előszedtem az összes általános meg középsulis könyvemet és elkezdtem előről megtanulni az alapoktól az ehészet. Mi a racionàlis szám,azonosságok, szögfüggvény stb. Emellett eljártam magántanárhoz, plusz a skype minden este konferencia tanulás volt az osztálytàrsakkal így amit én nem tidtam azt elárulta más és forditva, plusz megnéztem a neten ezer oktató vodeot ami úgy magyaráz mintha hülyéknek készülne és ez a jó,plisz a neten rengeteg prpgram van pl függvények kirajzoltazása stb és igy ellenőriztem magam,plusz a neten töltöttem le példa feladatokat megoldással és azt csináltam, plusz amit nem tudtam írtam a tanáromnak, hogy segitsen, és ha ezek után is elakadtam akkor mindig itt voltak az önzetlen segitők a gyakorin. Szóval nem depizni kell, ganem kihúzni az ujjunkat a seggünkböl és keményen tanulni. Megjegyzem minden zh-m és vizsgám elsőre sikerült.
2015. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!