Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A világűr átlag hőmérséklete...

A világűr átlag hőmérséklete 2,725 kelvin fok. Ez mennyi celzius?

Figyelt kérdés
Valamint, igaz-e a fenti állítás?

2015. aug. 1. 16:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Celsius, csak először magyarul akartam írni, de aztán meggondoltam magam, és nem javítottam! :D
2015. aug. 1. 16:44
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
kb. -270°C, nem tudom, hogy igaz-e az állítás.
2015. aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A 0 Kelvin pontosan a -273,15 celsiusnak felel meg, mivel a 2 rendszer skálázása ugyanaz csak a celsius a víz fagyáspontjától kezdödik a kelvin pedig az abszolút nulla foktól.
2015. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, jó hideg! :D Nekem való.
2015. aug. 1. 17:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A űrben ugye anyag híján nem beszélhetünk hőmérsékletről.

Tehát nem igaz, hogy az űr hőmérséklete 2,725 K, ugyanis a kijelentés értelmetlen. Az viszont igaz, hogy a világűrben mindenfelől érkezik felénk sugárzás, ha pedig nagy általánosságban vesszük, akkor a beérkező sugárzásmennyiség megfelel egy 2,725 K hőmérsékletű test által leadott termikus sugárzásnak. Ez az ősrobbanás után visszamaradt kozmikus háttérsugárzásról mondható el.

Ennek köszönhető az is, hogy egy test nem tudna ez alá a hőmérséklet alá hűlni az űrben, ha egyszerűen magára van hagyva.

2015. aug. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!