Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Objektívan nézve, van értelme...

Objektívan nézve, van értelme az életnek?

Figyelt kérdés
[link] A sötét energia az oka. Előbb-utóbb még a legnagyobb győztes is meghal, mint egy abortuszolt embrió. Mi az értelme tehát a küzdelemnek, s minden jónak, mely CSAK ideiglenes?
2015. aug. 11. 17:09
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
19, a szabad akarat illúzió, s egy más téma.
2015. aug. 12. 11:11
 22/24 anonim ***** válasza:

"Az emberek nem ugyanezt teszik? :) Honnan gondolod, hogy van szabad akaratunk? Csak azért, mert sokkal bonyolultabb a felépítésünk, és azt hisszük, hogy tudjuk irányítani az életünket, nem biztos, hogy jól gondoljuk."


Ezek szerint te nem tudod, hogy mi az a szabad akarat. A szabad akarat azt jelenti, hogy te magad tudsz önálló döntést hozni. Erre az emberek és az állatok is képesek. Ha nem lenne szabad akarat, akkor az azt jelentené, hogy te nem is akarhatnál mást, csak mindig egy bizonyos dolgot. Azt jelentené, hogy nincs választási lehetőséged. Márpedig van választási lehetőséged. Választhatsz rossz és jó dolgok közül, és bizony a döntések eléggé meghatározzák az ember életét. Az életünk döntések sorozata, ahol mi magunk döntjük el, hogy mit is szeretnénk tenni. Pl. én most képes vagyok elgondolkodni azon, hogy ezt a kommentet mos küldjem-e el, vagy sem. Ha nem lenne szabad akaratom, akkor csak az lebegne a szemem előtt, hogy én ezt most elküldöm. Vagy egyáltalán neki sem álltam volna ezt megírni. De van lehetőségem úgy dönteni hogy elküldöm, és úgy is, hogy nem küldöm el mégsem. Szabad akarata mindenkinek van, még az állatoknak is. Az a baj, hogy sokan belekeverik ezt a fogalmat valamilyen vallásos dologba, és sokaknak meggyőződésük, hogy csak az embernek van szabad akarata. Pedig nem. Az állatok jó részének is van. Pl. egy macska eldöntheti, hogy odajön hozzám, vagy sem. Hogy oda jön hozzám az mitől függ? Hát hogy ő hogyan döntött. Van lehetősége arra is hogy elmenjen ellenkező irányba, de ő maga úgy gondolja, hogy inkább oda jön. Ezért ő szabadon gondolkodott. Nem más ötlete volt, hanem csakis a saját magáé. És az, hogy ezt megírjam, szintén csak az én ötletem volt, nem másé, ezért hát szabad akaratom van nekem is. Hányszor van, hogy egy ember rossz döntést hoz, és másodszorra már egészen más döntést hozna. Na akkor ez nem szabad akarat? De. És az, hogy a döntést ő maga egyedül hozta? Hogy csakis az ő ötlete volt? Az nem szabad akarat? Hiszen nem függött a döntése senkitől, csupán a körülményektől (de van hogy még attól sem). És értelmes ember mindig próbálja a legjobb döntést meghozni a körülményekhez képest. Úgyhogy tulajdonképpen van hogy függünk a körülményektől, de csak félig meddig. Mert én döntéshozás közben mindig belegondolok, mi lenne, ha mondjuk egy egész más döntést hoznék. Vagy mi van akkor, ha csak tippel az ember? A kék vagy zöld ládában dolgot választod? Ha próbálunk elvonatkoztatni attól, hogy melyik szín a szimpatikusabb, és enélkül választani, akkor teljes mértékben mi maguk döntünk.

2015. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Vizsgálataik alapján a galaxisok energiakibocsátása már csak fele annak, ami kétmilliárd éve volt, és folyamatosan csökken. Ezt a fény minden tartományában végzett méréseikkel igazolták.


Ez alapján arra jutottak, hogy ”az univerzum arra hivatott, hogy mostantól szép lassan leépüljön” – mondta Simon Driver, a nyugat-ausztráliai Nemzetközi Rádióasztronómiai Kutatóközpont vezető kutatója, aki szerint"


Inkább ebbe az irányba kellett volna elindulni a beszélgetésben, az legalább érdekes lett volna.

2015. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Objektívan nem tudjuk nézni csak objektíven
2023. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!