Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Esd. Elektromos kisülés...

Pokiloki kérdése:

Esd. Elektromos kisülés begyűjtése. Villamos és gépész mérnököknek?

Figyelt kérdés

Jelenleg kaptam egy feltevést amibe segítség kellene. Adott egy szituáció. Egy iskolában a diákoknak esd védett felszerelést kell viselni. A felszerelésük tartalmaz egy esd védett pulóvert és egy esd szandált. Az iskolában egy speciális padló van mely képes,a emberi testben felgyülemlett energiákat levezetni. _KÉRDÉS: Össze tudom e gyűjteni a padlóban levezetett eergiát?ha igen akkor hogyan?


ÉN vmi olyanra gondoltam h a padlóbam elhelyezünk egy vékony fémrácsos hálót melyelvezeti. adlóba küldött energiát majd azt igy egy generátorba valahogy eljutatnám.


Tudtok segíteni? más ötleteket is elfogadok.



#Shshh
2015. szept. 14. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 6 milliwattot begyűjtöd emberenként?

Értsd: Nincs értelme, nagyon kicsi a teljesítmény.

G.

2015. szept. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ez egy elmélet ,de ha a diákok 7-8 órát vannak az iskolába és kb ha 2 percenként ad le 6 mili.-t és beszorozzuk azt a mennyiséget a létszámmal akkor kijön egy kisebb összeg. Amugy az érték nem számit csak az h hogyan lehetne kivitelezni. De a válaszod jogos volt.
2015. szept. 15. 00:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, figyelj:


Egy nagyon jó kerékpáros olyan 100W körüli teljesítményt tud leadni. Mondjuk ezt csípőből vegyük a századát, mert azért a diákok izommunkája és egy versenykerékpárosé ég és föld.


Tehát, mondjuk azt, hogy a diák 1W körüli teljesítményt ad le. Már ha mozog. Ennek csak a nagyon tört része lesz statikus töltés, aminek a tárolása, és "kinyerése" sem éppen hatékony, tehát szerintem azt a 6 miliwattot úgy az egész iskolára számolhatod.


Sokkal jobban jársz, ha minden padba beszerelsz egy kerékpárt, és tanulás közben a diákok lassan tekerik. Értelmesebb energiamennyiséget hoznál ki :)

2015. szept. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, lehet hatékonyabb, ha minden diákra rákapcsolsz egy termoelemet, vagy valami hatékony hőcserélővel leszívod a testhőjüket - abból az emberi szervezet egész jó mennyiségben állít elő :D
2015. szept. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2015. szept. 15. 02:10
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ahogy bármi fogyasztót raksz a statikus levezetésbe, azzal ellenállást iktatsz be és máris lerontod a hatásfokát. Mert az ilyen rendszerek lényege a tökéletes földelés.

Végeredményben így annyit tudnál elérni, hogy kinyersz nagyon nagy költséggel egy minimális, semmire sem elég energiát, közben meg meghiúsítod az egész ESD működését.

2015. szept. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen ,pont én is ezen gondolkoztam. Köszi a megerősítést.
2015. szept. 15. 09:00
 8/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

Az előzőek is jól írják hogy nagyon kis teljesítmény áll elő, és a terheléssel ezt is lerontod.

De még valamit figyelembe kell venni.

Ez töltés szétválasztással keletkező energia! Azaz a másik felét is be kell gyűjtened! Mert a földhöz képest nem fog működni. Vagy ha a padló lesz a föld akkor azokról a tárgyakról székekről asztalokról kell össze gyűjtened ezt az energiát és a padló ami ugyan csak vezető kell hogy legyen lenne a föld azaz a másik pólus.

Azaz egy pólussal nem mennél semmire sem! Vagy ha enélkül próbálkozol előbb utóbb azok a tárgyak a padlóhoz képest olyan mértékben válnának pozitívvá (vagy negatívvá) hogy a surlódáson alapuló töltés szétválasztás leállna, isten bocsá áthúzna egy szikra (ívkisülés) és kisülne a padlód felé.

Magyarul lehetetlen megcsinálni.

2015. szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
74%
Főleg, hogy azt a bizonyos ellentöltést az ESD-hez készült padló stb. már rég elvezette.
2015. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi. ;)
2015. szept. 15. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!