Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Irányítástechnikában mire...

Irányítástechnikában mire használatos ez a képlet? Illetve mi az a csillapítási arány?

Figyelt kérdés

[link]


Aztán ki van fejezve a PO értéke, a tp értéke két féleképpen is, de a most nem is érdekes talán.


a zeta- csillapítási arány, omegan- csillapítatlan sajátfrekvencia.


A magyar szakirodalomban referencia alapú tervezés/ modellezésnek, az angol szakirodalomban standard second-order transfer functionnak: másodrendű átviteli függvényként emlegetik, de hogy mire jó ez, eddig nem jöttem rá.


2015. okt. 3. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy szabadságfokú lengőrendszereknél az a gyakorlat vált be, hogy bevezetünk egy ilyen relatív csillapítási arányt. Ennek alapján a lengések jellege átláthatóbban osztályozható, hiszen a megoldások szerkezete is ettől a tényezőtől függ lényegében.
2015. okt. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy lehet osztályozni, hogy zeta egyenlő, nagyobb, vagy kisebb, mint 1. Utána leírható az átmeneti függvénye, illetve hogy milyen fajta lengést fog végezni. De még mindig nem tudom ezt az egészet hova tenni. Most ha van egy bekapcsolási jelenségem, amit leír mondjuk egy átmeneti függvény, honnan tudom meg a sajátfrekvenciát például? Illetve mikor használom ezt a képletet? Mert a bekapcsolási jelenségből látom, hogy milyen a lengés lefolyása, akkor minek ez?
2015. okt. 3. 17:38
 3/10 anonim ***** válasza:
A sajátfrekvenciát pl. bode-diagramból tudod meghatározni.
2015. okt. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A bode diagramnál a sajátfrekvencia azon a ponton van, ahol éppen még csillapítás illetve erősítés sincsen, magyarán ahol az adott frekvencián rá kapcsolt jel amplitudóját megismétli? Magyarán a 0dB-es pontnál?
2015. okt. 3. 21:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Talált :)
2015. okt. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A zeta meg úgy jön ki, úgy vettük órán, hogy 0.5(T1/T2), ahol a T a tárolók időállandói. De Sehol máshol nem láttam ugyan ezt. Valaki meg tudja ezt erősíteni?
2015. okt. 4. 10:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt viszont le kéne vezetni a rendszer diffegyenletéből. Fejből nem tudom.
2015. okt. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert ennek mi az alap differenciál egyenlete?
2015. okt. 4. 14:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát amelyiket Laplace-transzformáltad...
2015. okt. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tranazformáltam. Ezt így találtam.
2015. okt. 4. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!