Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell konstitúciós...

Hogyan kell konstitúciós képletet írni?

Figyelt kérdés

Abszolult nem értem a kémiát és most amúgy sem nagyon jött össze a félév és most a tanár ilyen feladatokat fog feladni dolgozatba:( Például ezt a képletet hogy kell felírni? (butanal: C4H8O)

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. márc. 15. 11:06
 1/2 Silber ***** válasza:

Nem kell mást tudnod, minthogy bizonyos atomok hány elektronnal kapcsolódnak a másikhoz (általában).

Gondolom középiskolás vagy, ezért megpróbálom olyan szinten elmagyarázni.

Ezeket magold csak be:

C - 4 vonal

O - 2 vonal

H - 1 vonal


A C szeret C-vel közvetlenül kapcsolódni, így alakulnak ki a C-láncok. Ha olyat látsz, hogy C3,4, stb. akkor kapásból írd fel úgy, hogy az összes szén láncszerűen kapcsolódik egymáshoz (ez alól kivétel a benzol, és a ciklo-előtaggal bíró anyagok).

Tehát ha te kaptál most C4-et, akkor a 4C egymáshoz fog kapcsolódni.

Így az első és a 4. szénatom 3-3, még a középső kettő 2-2 vonalat tud még felhasználni. Ezekre meg szimplán beadod a maradék atomokat.

Egyetlen dologra kell csak figyelned, hogy -al végződés esetén az O mindíg vagy az első, vagy az utolsó C-atomhoz kötődik. -on végződésnél pedig valamely középső atomhoz.

2010. márc. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fúúú... Köszönöm szépen a segítséget! Tényleg értem :D Igen középiskolás vagyok 10.-es ez az utolsó évem mikor kémiám van és sajnos a félév nem sikerült, és össze kéne magam kapni hogy ne bukjak meg belőle év végén és nekem az alapokkal van bajom itt akadtam meg. De most már tényleg értem:D Még egyszer KÖSZÖNÖM szépen a segítséget!:D
2010. márc. 16. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!