Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány qubites kvantumszámítógép...

Hány qubites kvantumszámítógép tudná 1 perc alatt kiszámolni a Graham-szám összes számjegyét?

Figyelt kérdés
Persze az összeset nem tudná megjeleníteni. De azért valahogy biztos meg lehetne oldani, hogy mondjuk kiszámolja úgy az összeset, hogy amit már nem tudna megjeleníteni, azt egyszerűen megsemmisíti, és számolja tovább, mintha még meglennének.
2015. okt. 20. 13:39
 1/4 2xSü ***** válasza:

A Graham-szám ugye úgy működik, hogy:

g[1] = 3 ↑↑↑↑ 3

g[2] = 3 ↑↑…és itt g[1] darab nyíl áll…↑↑ 3

g[3] = 3 ↑↑…és itt g[2] darab nyíl áll…↑↑ 3


Ahhoz, hogy g[3]-at ki tudd számolni, ahhoz g[2]-t kellene pontosan tárolni, a g[2] leírásához meg már bőven több bit kellene, mint ahány részecske van az univerzumban.


A Graham szám utolsó számjegyeit még relatíve könnyű kiszámolni mindenféle maradéktételekkel, ha jól tudom 10 000 számjegyig ki is számolták, de ez a fajta módszer sem működne, itt is túl nagy számokat kellene ábrázolnia a memóriában, ahhoz, hogy a számolás folytatható legyen.


Nincs olyan elvi módszer, amivel a Graham-szám kiszámolható lenne úgy, hogy ahhoz ne kelljen több bitnyi memória, mint az univerzumban található részecskék száma.


(A másik kérdés, hogy a megjelenítéssel is lennének gondok, mert ha nem is jelenítjük meg egyben a számjegyeit, hanem csak egymás után, akkor is értelmezhetetlenül sok idő kellene a számjegyek megjelenítéséhez.)

2015. okt. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De én azt hallottam, hogy a kvantumszámítógépet direkt azért tervezik, hogy ki lehessen vele számolni irdatlan nagy számokat úgy, hogy az sokkal kevesebb helyet foglal el. Pl állítólag 300 qubit már 2^300 bittel ér fel, ami sokkal több, mint ahány részecske van az univerzumban. És mégiscsak lehet 300 qubites kvantumgépet csinálni, tehát igenis rettenetes nagy számokat képes kiszámolni. Valahol olvastam, hogy a 9!!!...!! -et is ki tudja számolni, ahol a felkiáltójelek egymás után 23 db faktoriálist jelentenek. Gondolom te is tudod,hogy ez milyen nagy szám, és valahol olvastam, hogy egy kvantumszámítógéppel egy ilyet is pillanatok alatt ki lehet számolni.
2015. okt. 20. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:

"amivel a Graham-szám kiszámolható lenne"


mit értesz kiszámolás alatt? mivel elégednél meg? a számítógépnek mit kéne kiköpnie outputként?

2017. dec. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a jegyeit ugye nem tudja kiköpni fizikailag se klasszikus se kvantumos gép, mert nincs annyi atom, ahány jegy

de talán még kvantummechanikai állapot sincs annyi semminek

ha viszont nem a jegyeit köpi ki, hanem valami reprezentációt, tömörített kódolást, akkor az lehet akár maga a definíció is, amit fönt leírtál

nyilván nem ezt akarod, de objektíve ezt nehéz megkülönböztetni más reprezentációtól

2017. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!