Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Alapfokú statisztika kérdés!?...

Alapfokú statisztika kérdés!? AGYTRÖSZTÖK jelentkezését várom az alábbi kérdéssel kapcsolatban!

Figyelt kérdés

" Ha egy pékség I. sütödéjében 10 %-kal, míg a II. sütödében 8 %-kal nőtt a termelés, akkor

a teljes termelésből a(z) ______ sütöde részaránya megnőtt, mert _________________________________________________________________________ . "


Légyszi segítsetek! :D Abszolút nem értem, h mi a _______ kell a vonalra írni!!!! Normális válaszokat szeretnék, köszönöm!!!!!!! ^^


2015. okt. 22. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

termelésből a(z) (első / második) sütöde részaránya megnőtt, mert (csökkent / nőtt a termelékenysége).


No és így megy ? :D

2015. okt. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De ehhez nagyon kellenek ám az agytrösztök, csupa nagy betűvel, sőt szükség esetére két NObel-díjas fizikust is beszerveztem neked. Gondolom, neked a cipőfűzödet is minimum egyetemi professzorok kötik.
2015. okt. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ugyan agytröszt nem vagyok de gondoltam írok egy szájbarágós választ :)


példa pékség 200 kiflit süt mondjuk 100-100 mindkét sütödéjében az egyszerűség kedvéért mert ekkor 50-50% a részarányuk


I sütöde növeli a termelést 10% al akkor 110 kiflit készítenek

II sütöde ezek alapján 108-at


egész pékség 218 kiflit süt amiből I sütöde ~50.46% készített el vagyis az előző ötvenhez képest növelte a százalékát


miszerint a II sütöde viszont hiába növelte a termelését a részaránya mégis csökkent

2015. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nagyon szèpen köszönöm az elsőnek, és főleg a 3. válaszolónak, sokat segítettetek!!!! :) egyébként az agytrösztöt nyilván viccből írtam, én is tisztában vagyok vele h ez nem egy túl nehéz kérdés... Nekem mégis nehezebben megy az ilyesmi :(
2015. okt. 23. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!