Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány fokos fűtőtest kell...

Hány fokos fűtőtest kell ahhoz, hogy a kb.50 kilómat melegen tartsa akár 5°C-ban is?

Figyelt kérdés

Infrafilmet tennék az ágyra, és ezt hőszabályozni kell, különben szétolvad. Szóval lenne egy 50*180 vagy 175cm-es infrafilm, ami 3 részre lenne osztva, mert nem mindig foglalom el az egész ágyat, és az 50 centisek max. hőmérséklete típustól függően 31; 33; 38; 44; 50°C.

Úgy gondoltam, hogy tennék alá az ágy felülületével megegyező méretű linóleumot, aztán egy polifoamot amit szoktak alá tenni, aztán az infrafilmre egy nagyobb linóleumot, amit ráhúzok az egészre, és rögzítek. Majd még erre egy polifoam, mert biztos kemény lesz.



2015. okt. 25. 07:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb, ha veszel egy ágymelegítő paplant. Az puha, ráfekhetsz, szabályozhatod a hőmérsékletét, és bizonyos idő után kikapcsol (általában a hideg ágyba fekvés kellemetlen. Ha akkor is problémád van, ha már bemelegedett az ágy, akkor inkább orvos javasolt, mert rossz a keringésed)
2015. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
ugy tudom a test ált 300watt, 1200j hőt ad le.
2015. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De nekem nem Wattban kell, hanem fokban, mert arra tudom szabályozni.
2015. okt. 25. 20:25
 4/12 anonim ***** válasza:
Az a sok infó mait megadtál 50kg vagy és 5 Celsius fokban se szeretnél fázni nem elég a számoláshoz.Igazából fűtési teljesítmény kellene de az ágy hőszigetelése is számít, ez nyilvánvaló.De mondok valamit:40-50 Celsius foknál én többet nem állítanék be mert egyrészt megéget másrészt tűzveszélyes is lehet.Ez olyan dolog amit könnyebb kipróbálással megállapítani.
2015. okt. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na meg mi ez a 4-szeres szorzó? 300Ws az 300Js nem?

De mint mondtam, nekem nem ez a fő kérdés, ez csak a maximum teljesítményben számít. De nem adhat le akármekkora teljesítményt, mert hő szabályozni kell.

Tehát a kérdés, hogy hány fokos elég meleg, hogy keresztül jőve a linóleumon, meg a puha valamin is elég meleget érezzek? Hiába lenne elég mondjuk egy 160W/m2-es infrafilm, ha nem mehet maxon, csak 30 fokig, mert le kell kapcsolni, különben szétolvad. Itt a hőmérséklet a kérdés, nem a teljesítmény. Nyilván ami 30 fokig bírja olcsóbb. De én úgy gondolom, hogy egy bizonyos hőmérsékletű testre rátéve ezt-azt, már amin én lennék azon valahány fokkal kevesebb lenne a hőmérséklet. Én azt szeretném, hogy ott amin fekszek, minimum 36 fok legyen.

2015. okt. 26. 08:01
 6/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy könnyebb lenne, csak ahhoz meg kéne venni a legdrágább infrafilmet, meg a hőszigetelőt, meg a linóleumot, meg a puha valamit aminek hővezetőnek, de páraáteresztőnek kéne lennie, utána meg már tökmindegy.

De én nem feltétlenül akarom a legdrágábbat venni.

2015. okt. 26. 08:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát ha jól értem, kellene venni egy melegítőt. Ez egy (hőáramlási szempontból) ismeretlen paraméterű ágyon van (a hő lefelé is áramlik). Erre jönnek (ismét hőáramlási szempontból) ismeretlen paraméterű elemek, amelyek legfelső felületének (ahová fekszel) a hőmérséklete 36°C. A melegítő hőmérsékletre állítható, de azt nem tudjuk, hogy egy adott hőmérsékleten mennyi hőt ad le. Ezek után a feladat: határozzuk meg egy melegítő hőtechnikai adatait úgy, hogy a sok ismeretlen paraméterű vezetőkön a hő áthaladva végső soron a megadott hőmérsékletet produkálja.

A hőtanhoz konyítanék valamicskét, de egy ilyen feladat messze meghaladja a képességeimet. Ismeretlenből nem tudok ismertet varázsolni. Viszont ismerek 15.000-Ft alatt kiváló szabályozható ágymelegítőt, ami nem tudom, a kívánsághoz képest drága, vagy sem.

2015. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sokkal egészségesebb hidegben aludni. Nálunk a háló soha sincs fűtve, pedig a feleségem elég fagyos leányzó volt.
2015. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

És mi volna ha megnéznéd hogy egy bolti ágymelegítő hány watt teljesítményt tud és te is ilyet csinálnál.

Mondjuk ahogy én nézem az egyszemélyes 60W-os.

Link:

[link]

2015. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nana! Itt nincs is olyan sok ismeretlen. Az ágy mindegyik szivacs, szerintem nagyjából szigetelőképessége felett nyugodtan át lehet siklani. Ezután mindig vágytam már a tüze után, ja, vagyis jönnek az ismert anyagok, mint linóleum, meg amit alá szoktak tenni, amit ugyanott lehet venni, a tetejére meg még egyelőre polifoam lenne, amíg nem találok ki jobb anyagot, vagy nem talál ki más jobbat, és a cél nem a 36 fok, hanem a minimum 36 fok. Egyébként szigetelési szempontból tennék az aljára is linóleumot, hogy a 2 közé rekedjen a meleg.
2015. okt. 27. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!