Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az 1,2,3,4,5 -nek ugyan...

Az 1,2,3,4,5 -nek ugyan akkora esélye van az 5-ös lottón, mint a többi számnak?

Figyelt kérdés

Kb minden 2. ember mást mond. A sorrend nem számít.

Ugyan akkora esélye van mint 5 random számnak?



2015. nov. 7. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2015. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ugyanakkora (ezt a szót egybe kell írni)

Az 1,2,3,4,5 is teljesen random számok, csak az emberi tudat rendeli hozzá a szabályszerűséget.

2015. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen véletlenszerűen húzzák ki a számokat, így bármilyen kombinációnak ugyanakkora az esélye, legyen az 1,2,3,4,5, vagy akár a múlt heti nyerőszámok...
2015. nov. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

> „Igen, ugyanakkora (ezt a szót egybe kell írni).”

Megerősítem. (És ha már nyelvhelyesség, akkor azt is jegyezzük meg, hogy az 1, 2, 3, 4, 5 az nem szám, hanem számötös, tehát a többi számötösnek ugyanakkora az esélye, mint ennek, nem a többi számnak.)

2015. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Sajnos nem tudtam, hogy "számötös"-t kéne használnom, az ugyanakkorát pedig véletlen írtam el.

2015. nov. 7. 20:49
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Ilyenkor érdemes a számokat elfelejteni, és egyszerűen 90 különböző jelre gondolni, így az agy mintaillesztési kényszerét kikapcsoljuk.
2015. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!