Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Konkrétan ez mit jelent?...

Konkrétan ez mit jelent? Problémát nem lehet meg oldani ugyan abban a keretben amiben létre jött.

Figyelt kérdés
Mi a gyakorlati haszna egy hétköznapi példában?
2015. nov. 9. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolja egy szintre a magasabb szintek a dolgok össze rendeződéséb adódnak a magasabb cél ad értelmet a dolgok összerendeződésére
2015. nov. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez katyvasz volt a diszharmónia azért keletkezett mert felbomlott az egyensúly ha megtalálod a célt ami összekovácsolja akkor értelmét veszti a probléma
2015. nov. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mivan?
2015. nov. 12. 19:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom miket írt az első, de én próbálom elmondani, hogy én szerintem mit is jelent.


A "keret" szó helyett képzeld oda a "helyzet" szót.

Ez esetben:

"Problémát nem lehet megoldani ugyan abban a helyzetben, mint amiben létrejött."


És ez igaz is. Ha van egy helyzet, amiben megszületik a probléma, akkor ugyanabban a helyzetben a problémát nem fogjuk tudni megoldani, hiszen pont hogy abban született meg a probléma, a helyzet a problémának kedvez. Ha a problémát meg akarjuk oldani, akkor változtatni kell a helyzeten.

2015. nov. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De ez csak az én véleményem, valószínű máshogyan is lehet értelmezni.
2015. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vagy úgy is mondhatnám, hogy:


"Problémát nem lehet megoldani ugyanazon feltételek mellett, mint amiben létrejött."

2015. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem amin még el töprengtem az idézet. Mert rá kerestem és sok féle változatban leltem rá.

Einstein: Próblémát nem lehet megoldani ugyan azzal a gondolkodás móddal amivel létre hoztuk.


Gődel:Ha egy logikai rendszerben minden igazságra nyitottak akarunk lenni a vonatkoztatási rendszerek váltogatása szükségszerű.


Na most ezeket hogyan lehet gyakorlati szinten alkalmazni?


Pl ismerkedési problémáknál.

Vagy akár egy sakktáblán?

2015. nov. 14. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!