Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a vivőfrekvencia?

Mi az a vivőfrekvencia?

Figyelt kérdés
Ugyanaz,mint a frekvencia offset? Nem találtam semmi jó leírást sajnos...

2015. nov. 12. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Távolról sem az. Ez nem elegendő?

[link]

2015. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ezt olvastam és ebből sem egyértelmű nekem... Az oké,hogy a vivőfrekvenciával szorozzuk az apmlitudót kb,de ha egy frekvencia offsetet adok neki,az nem ugyanazt jelenti,mintha megnövelném a vivőfrekvenciát?
2015. nov. 12. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Van pl. egy hanghullámod, amit szeretnél átvinni 2000 km-re.

Mivel a levegőben a hang csillapítása elég nagy, ezért nem közvetlenül vezeted át rajta a hangot, hanem előbb átalakítod rádióhullámmá. Csakhogy az 1000 Hz-es rádióhullám igen ritka... a MHz-es annál gyakoribb.

Tehát kell valami eljárás, hogy a rádióhullámaidban benne legyen az a frekvencia, ami éppen az aktuális hangot jelenti, és ráadásul az amplitudó (hangerő) is.

Ezért aztán pl. amplitudómodulációt használsz.

A vivőfrekvencia itt a MHz-es rádióhullám frekvenciája.

2015. nov. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Az az érzésem, kevered az amplitúdómodulációt a frekvenciamodulációval. A kettő kicsit eltérő. Amíg nem érted a lényeget nem kell számításokkal foglalkoznod.
2015. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!