Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek befog következni...

Szerintetek befog következni az amikor megáll a tudomány, egyszerűen nem tudunk tovább fejlődni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 25. 18:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Aligha, hiszen valamilyen új kérdés minden válaszból születhet.

Plusz eleve irreális elképzelésnek tűnik mindent tudni, bár ez lehet csak nekem ilyen fura...

2015. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Befog?

Talán akkor, ha a széles néprétegek már annyira buták és képzetlenek lesznek, hogy képtelenség lesz belőlük kinevelni egy tudós réteget.

2015. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem fog, mivel minél többet tudunk meg, annál több kérdés vetődik fel ami megválaszolásra vár.
2015. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Blade Bone ***** válasza:
Hát hogy ha esetleg azt vesszük alapul, hogy elpusztítjuk magunkat, akkor meg áll a tudomány az biztos. Viszont újra megalakulhatunk az evolúció során, mivel az élet megy tovább.
2015. nov. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%

"meg áll"

=megáll

"befog"

=be fog

Cifra dolog ám a helyesírás...


"Viszont újra megalakulhatunk az evolúció során"

Nem kell ehhez evolúció. Valószínűleg egy globális háborúban sem halna meg mindenki.


"mivel az élet megy tovább."

Vagy nem. Ez nem kötelező ugyanis.


Van itt még egy gond: ha életben is maradnak emberek - a tudásszint visszaesik a középkorba.


ÉS NINCSENEK NYERSANYAGOK SEM TÖBBÉ!

Mivel már mind elhasználtuk... NEM LESZ ÚJABB ipari forradalom, maradunk örökre a középkorban!


Mindaddig, amíg csak a Föld szét nem ég...

szóval: EGY esélyünk van, azt kéretik nem elpuskázni!

2015. nov. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Blade Bone ***** válasza:

Miből gondolod, hogy az élet nem menne tovább? Azért, mert nem lennének nyersanyagok? Vagy miért? És amúgy, hogy ha esetleg igazad lenne, hogy az életben maradott embereknek visszaesne a tudásszintjük egy ekkora háborúban, mi indokolná azt, hogy nem tehetnek újra szert az "elveszett" tudásra? Csak mert, hogy ha belegondolsz, egy ekkora háborúban biztosan nem a buta embereket választanák a túlélésre, szóval ilyen formában nem indokolt a visszafejlődés. Egyébként visszatérve a nyersanyagokra, ha mindent elhasználtunk volna már, már most sem létezhetnénk. :)

Amúgy valahol régebben olvastam olyasmiről, hogy amint a technika engedi, az űrutazások alkalmával, vagy kifejezetten a célból, bizonyos nyersanyagokat hoznának más bolygókról.

2015. nov. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ne haragudj: te fel vagy mentve gondolkodásból?


Nézzük részletesen...

"Miből gondolod, hogy az élet nem menne tovább?"

Pont azt mondtam, hogy MENNE tovább... valószínűleg.

De nem kötelező, ez nincs előírva. Ki is lehet pusztulni, mint ahogy a fajok nagy részével ez már megtörtént.


"az életben maradott embereknek visszaesne a tudásszintjük egy ekkora háborúban, mi indokolná azt, hogy nem tehetnek újra szert az "elveszett" tudásra?"

Tehetnének, de nem gyorsan - főleg akkor, ha pl. vallási okokból tiltott lenne a tudás, és megsemmisítenének minden ezzel kapcsolatos dolgot. Az egy dolog, hogy a fejedben mi van... de a gyereked fejében már nem lesz ott, ha nem tanítod!

És NEM erre fogod tanítani, hanem a túlélésre, ilyen körülmények között!

A másik, hogy hiába lenne meg elvben a tudás, ha nincs semmiféle eszközöd hozzá, és nem is tudsz építeni, mert nincs miből és mivel!


"egy ekkora háborúban biztosan nem a buta embereket választanák a túlélésre"

Tudod, a háború sajátossága, hogy értelmetlenül és sokszor válogatás nélkül pusztít. Egy tudós pedig a túlélésben általában rosszabb, mint egy buta tucatember - arról nem is beszélve, hogy mennyivel kevesebb van belőle!


"visszatérve a nyersanyagokra, ha mindent elhasználtunk volna már, már most sem létezhetnénk. :)"

Nem tűnik fel, hogy már mindent legalább fél km mélységből hozunk fel? Vagy olyan technológiával készül, ami nem is létezhet a középkorban? Vagy mindkettő együtt.


Fa lenne és víz. Mellé némi vas és egyéb fém, ha nem szórjuk szét teljesen. SE kőszén, SE kőolaj, se semmi más energiaforrás. Atomenergia? Hol?

Vízimalommal és fával (mint alapanyag) nem fogsz ipari forradalmat csinálni!


"amint a technika engedi, az űrutazások alkalmával, vagy kifejezetten a célból, bizonyos nyersanyagokat hoznának más bolygókról."

Ez CSAK akkor lesz, ha nem lesz közben világháború!

2015. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Blade Bone ***** válasza:

Eszem, tehát vagyok, és ha vagyok, akkor gondolkodom is. :D

Amúgy igazad lehet, bár szerintem az élet mindig utat tör magának ha adottak a körülmények, néhány faj lehet kipusztul, de hát csak azok maradnak a végére, akik jobban alkalmazkodnak, vagy épp gondolkodnak.

Én amúgy azok táborát erősítem, akik hisznek a múlt tudásában, szerintem régen sokkalta okosabb emberek éltek és hajtották uralmuk alá a földet. Csak hát véleményem szerint elszaladt velük a ló, és lévén, hogy a történelem ismétli önmagát, szerintem ezt újból átélhetjük majd.

2015. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"szerintem az élet mindig utat tör magának ha adottak a körülmények"

Na, igen, csak NEM lesznek adottak. Sok ezer fokos lesz a Föld - szerinted ott mi fog megélni?


"néhány faj lehet kipusztul"

A valaha létezett fajok 99%-a MÁR kipusztult.


"de hát csak azok maradnak a végére, akik jobban alkalmazkodnak, vagy épp gondolkodnak."

Az alkalmazkodás az embernél azt jelentené, hogy nem pusztít!


"Én amúgy azok táborát erősítem, akik hisznek a múlt tudásában, szerintem régen sokkalta okosabb emberek éltek és hajtották uralmuk alá a földet."

Ez butaság. Az ősember MAJDNEM olyan okos volt, mint a mai ember. Azért csak majdnem, mert kb. 10000 éve terjed egy mutáció, ami miatt kb. 5-7%-kal okosabbak lesznek az emberek.

A régebbi korokban az emberek semmivel sem voltak okosabbak, mint a maiak - viszont jóval kevésbé voltak képzettek!

Bár volt néhány dolog, amit jobban tudtak, mint a mai ÁTLAG ember: pl. tüzet rakni, követ csiszolni... akkor ez nagyon is fontos volt.

De ez nem azt jelenti, hogy ezt ma nem tudjuk, csak nem mindenki.

2015. nov. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Blade Bone ***** válasza:

Hm, persze ez igaz, ha odáig jutunk akkor már semmi sem fog életben maradni a bolygón. De ne csak a mi bolygónk életén gondolkodjunk, másutt mehet tovább ami itt elvész és így már nem butaság az, hogy az élet utat tör. :)

Amúgy én nem az ősemberekre gondoltam, ők sok ember szerint már az újrakezdés részei voltak, miután a gondolkodó ember tönkrevágta a bolygót a nagyon távoli múltban. :/

2015. nov. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!