Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen gyakorlati haszna van...

Milyen gyakorlati haszna van a hipervalós számoknak? Mikre lehet használni?

Figyelt kérdés
2015. dec. 10. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlati haszna, nyugodtan kimondhatjuk, semmi. A matematika egy-két ága el tud velük szórakozni, de ha arra gondolsz, hogy adódott-e ebből bármi, amit alkalmazott területen kicsit is értelmes dologra sikerült felhasználni, akkor a válasz: nem.
2015. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Azért az kicsit erős hogy semmi hasznuk nincs, ez így nem teljesen igaz.

A fizikai törvények elméleti levezetésének helyességét nagy mértékben ezek igazolták. A fizikusok közül senki sem foglalkozott azzal anno, hogy micsoda az az infinitezimális mennyiség. Az infinitezimális mennyiség fizikusi értelemben vett hazsnálatának a jogosságát a nonstandard analízis mutatta meg. Ha ez nem lenne, akkor a matematikusok a mai napig fognák a fejüket amikor átszorzunk vagy leosztunk dx-el stb.


A kvantumtérelméletben amikor disztribúciótereket szorzunk össze, annak a mikéntjét is a nonstandard analízis adta meg.


De én nem foglalkozom a hipervalós számokkal úgy különösebben, biztos vagyok benne hogy ennél jóval több haszna is van, azokról nem tudok.


Hogy közvetlen gyakorlati haszna van-e, azt nem tudom, de nem tartom kizártnak. Régebben úgy gondoltam hogy a kvaternióknak sincsen különösebb szerepe a gyakorlatban, aztán kiderült hogy ezek nélkül automata pilóták sem lennének a repülőn.

2015. dec. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Épp a kvaterniókról olvasgatok és az egyik ilyen cikkben olvastam a hipervalós számokról. :)
2015. dec. 11. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!