Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A füst és szmog hatására a...

A füst és szmog hatására a levegőben lévő baktériumok és vírusok is elpusztulnak?

Figyelt kérdés
Tehát van valamekkora fertőtlenítő hatása?
2015. dec. 11. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

A levegőben lévő baktériumok és vírusok IS elpusztulnak?

Miért IS? Mi az ami még elpusztul szerinted?

Sajnos ki kell ábrándítsalak, sem a baktériumok, sem a vírusok, sem a gombaspórák nem pusztulnak el a szogban. A szmog nem fertőtlenítőszer, és nincs fertőtlenítő hatása!

Ellenkezőleg, a párás, nedves környezet fenntartja ezeket, míg a száraz nyári napsütéses levegőben a napsugárzás fertőtlenítő hatása miatt elpusztulnának!

2015. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
A vírus nem élőlény, az nem "elpusztul".
2015. dec. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

“A szmog nem fertőtlenítőszer, és nincs fertőtlenítő hatása!”


Honnan tudod? Megmérted?

A szomgban nagyon is vannak olyan anyagok, amik általánosan nem nagyon életbarátok. Nyilván nem beszélhetünk teljes sterilizálásról (ha egyáltalán), mert az élet annál masszívabb. A száraz nyári napfény is nyilván mást, máshogy és más hatékonysággal pusztít, mint mondjuk egy jó kis kokszos nitrogén-dioxid. Én se mértem meg, enélkül nem jelenthetjük ki, hogy a szmog biztosan fertőtlenít, de én személy szerint bakteriális genetikusként erre voksolnék.


“A vírus nem élőlény, az nem "elpusztul".”


Hanem? Nem csak élőlények pusztulnak el, hanem pl festményekre, vagy pl lebombázott városokra is mondjuk. És ha szerinted nem elpusztul, akkor mégis mit csinál? Meghalni tényleg nem tud, de pl elölt vírus van. Akkor?

2015. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Wadmalac ***** válasza:
75%

Gondolom, saccperkábé olyan arányban vágja haza őket, mint minket. Hát azt én nem nevezném fertőtlenítésnek.

ami a mikrobáknak fertőtlenítés, az nekünk már holokauszt.


Ja és mi szerintem kisebb gyakorlattal rendelkezünk túlélésben, a vírusoknak, baciknak van pár milliárd év plusz rutinjuk (és az alatt volt qrvára xarabb légkör is, mint ma).

2015. dec. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem, ha megfigyeled szmogos időben több a járvány, sűrűbben betegek az emberek.
2015. dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor a középkorban miért füstöltek járványok idején füstölőkkel? Állítólag a füst kitisztította levegőből a kórokozókat. Meg olyan nyakláncot hordtak, amiben illatszer volt.
2015. dec. 11. 21:33
 7/14 anonim ***** válasza:
A középkorban azért csináltak egy-két vicces dolgot. Ha már hallottál a nagy középkori járványokról, akkor magad is sejtehted, hogy a módszereik nem igazán voltak hatékonyak.
2015. dec. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Akkor a középkorban miért füstöltek járványok idején füstölőkkel?"


A középkorban a legtöbb betegség esetén eret vágtak rajtad, vagy piócákkal szívatták egy kicsit a véred. Na a füstölés is az érvágáshoz hasonló hatékonyságú gyógykezelés volt!

2015. dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

> “A szmog nem fertőtlenítőszer, és nincs fertőtlenítő hatása!”

Honnan tudod? Megmérted? <


Nem, nem mértem meg! Egy bakteriális genetikusnak lehetne annyi arányérzéke, hogy a nagyságrendekkel legalább tisztában van. Hogy mennyi egy fertőtlenítőszer hatóanyag koncentrációja? És mennyi a levegő szennyező anyag koncentrációja, amikor szmogriadó van?

Ha a szmogban speciális fertőtlenítő szer lenne diszpergálva, akkor sem érnél semmit vele a millió-szoros hígítás miatt!

2015. dec. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, ha egydmineziósan gondolkozunk, és a szmogot mint hatóanyagok egyenletes oldatát nézzük, akkor lehet hogy nem túl magas a koncentráció. De a szmogban valójában sok a lebegő részecske, nagy felületű por, és a bacik is főleg ezeknek a felszínén vannak. Simán el tudom képzelni, hogy lokálisan itt sokkal több, nagyobb koncentrációjú a toxikus anyag.


A tudományban ez amúgy se úgy meg, hogy kitalálsz néhány szerinted fontos paramétert, és az alapján eldöntöd, hogy mi van. Ezért van a mérés. Ezért mondtam, hogy - mivel az én fejemben máshogy élnek a paraméterek - igazságot csak méréssel lehet tenni, nem például az olyan sunyi kis beszólogatásokkal, hogy kinek milyen az arányérzéke. De gyanítom, hogy neked a tudományhoz nincs sok közöd, ezért nem tudod ezeket az alapszabályokat.

2015. dec. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!