Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A matematikusok milyen prímszá...

A matematikusok milyen prímszám-elhelyezkedésekkel foglalkoztak eddig?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például az Ulam-spirálra, de ezen kívül mást nem találtam.


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. dec. 30. 02:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Oh… Mindenfélével. Nem csak egy spirálon lehet lépésenként bejelölni a prímeket, hanem egy sima táblázatban is, vagy hatszög alakú spirált is lehet csinálni,… Szerintem miután Ulam felvetette az ötletet, elég hamar elkezdték nézni a legelvetemültebb lehetőségeket, akár, hogy egy kockahálót rendeztek valahogy, és abban jelölték a prímeket. (Mondjuk az igaz, hogy ezeket nem feltétlenül könnyű megtalálni interneten, de biztos, hogy gondoltak ilyenekre.)

[link]

[link]

2015. dec. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Még a négy Landau problémából tulajdonképpen három ezzel kapcsolatos: ikerprím sejtés, Legendre sejtés (két négyzetszám között mindig van prím), végtelen sok n^2+1 prím van. De mind közül a legnagyobb, a Riemann-sejtést is a prímszámok eloszlásának a vizsgálatakor vezette be Riemann.
2015. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, ezekről én is hallottam, de konkrétan valamilyen geometriai elrendezésre gondoltam, mint az Ulam-spirálnál (bár nem tudom, hogy a "geometriai" jelző mennyire illik ide).


És olyan, hogy nemcsak körbe-körbe írogatjuk a számokat, hanem esetleg más szisztéma szerint?

2015. dec. 30. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!