Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy készítenek vemhes kanca...

Hogy készítenek vemhes kanca vizeletéből gyógyszert?

Figyelt kérdés

Neten már kerestem, annyit találtam, h kik és hol, de azt nem h hogyan. annyi tiszta, hogy a hormonokból készül, és már egy-két gyógyszert is találtam, de szabadalmaztatva nincsenek, azaz törzskönyvből töröltek. Amit szintén nem értek hogy mi...szóval szinte bármi jöhet ezzel kapcsolatban :)

köszönöm!


2010. márc. 25. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nemtom hol halottad, de ez marhaság, ebből szabadalom sose lesz... Régebben tényleg használtak lovakat különböző gyógyszerek "előállítására", manapság viszont gyorsabban, olcsóbban, többet lehet előállítani más technikákkal, nem kell vizeletből kivonni azt a csekélyke (egyébként mégcsak nem is értékes vagy különleges) anyagot, ami benne van.
2010. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kigugliztam :)


láttam képeket vizeletgyűjtésről, beszéltem olyannal aki ezzel foglalkozik, csak nem tudott elárulni semmit, mert titkos, de az azért nem lehet, mert ha gyógyszer, akkor kell szabadalom. Márpedig ezekrőlnem találtam szabadalmat, de találtam két konkrét gyógyszert (premarin, premella) ezek létező gyógyszerek, forgalomban is voltak, de valamiért törölték őket a törzskönyvből. (ezt egyébként mért tehették?)

Szóval elvileg még mindig vonnak ki hormonokat vemhes kanca vizeletéből, csak nem tudom h pontosan mit, hogyan mért.

Meg még azt olvastam egy cikkben (vmi híresebb természettudományos újságéban) hogy a szintetikus úton előállított hormonoknak több a mellékhatása.)


Azért köszönöm a válszt :)

2010. márc. 25. 18:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Beletöltik egy üvegcsébe, adnak neki egy hangzatos nevet és eladják a hiszékenyeknek.

Ennyi a titok...

2010. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem üvegcse, hanem tablettázzák, és tényleg kíváncsi vagyok. Eddig csak addig jutottam a kutakodásban, h klimax elleni, ill. fogamzásgátló szer készül belőle. pl premarin. Viszont ez törzskönyvből törölve van, ergó itthon már nem lehet venni, azt nem tudom h mért. Viszont még mindig gyűjtik.
2010. márc. 28. 21:29
 5/5 anonim ***** válasza:
A vizeletükből kivonják az ösztrogént. Premarin/Presomen néven olvastam. Németországban Oresomen néven forgalomba van, és a változó korban szedik hormonpótlásra.A lovakat úgy tudom főleg Kanadában és Amerikában tartják erre a célra, de nem csak ott csinálják, még itthon is. A lovaknak borzasztó, mert szinte folyamatosan egy istállóban élnek, alig mozognak és újra megtermékenyítik őket a vizelet miatt.
2012. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!