Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A matematika egyes témaköreibe...

A matematika egyes témaköreiben milyen műveleteket alkalmazunk?

Figyelt kérdés

Milyen műveletek vannak pl.:


- az algebrában

- a számelméletben

- a halmazelméletben

- a geometriában

- az analízisben


2016. jan. 9. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez most ugye nem komoly? Nemhogy konyveket, KONYVTARAKAT lehetne ezzel megtolteni. Majd kozepiskolaban tanultok ilyesmiket, addig nem kinozd magad olyannal, aminek az alapjait sem erted.
2016. jan. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Először is, már befejeztem a középiskolát, csupán érdekel a dolog. Arra is gondoltam, hogy majd ha évek múlva lesz elég pénzem, elmegyek tanulni főiskolára matematikát. Bár ezt a kérdést ettől függetlenül tettem ki. Csupán érdekel, hogy pl. az algebrában az összeadás, kivonás, szorzás, osztás, hatványozás, és gyökvonáson kívül milyen műveletek vannak még. Nem kell elmagyarázni, csupán 1-1 névre lennék kíváncsi. Csupán egy felsorolásra. Azért nem fogok könyveket bújni (legalábbis egyelőre), hogy megtudjam még 10-20 művelet nevét. És mivel az interneten sehol sincsenek fent ezek a műveletek, ezért egyszerűbb ide kitennem a kérdést. Tehát még egyszer:


A fő kérdés alatt felsorolt matematikai szagágakba milyen műveletek tartoznak (elég csak a nevek felsorolása).

2016. jan. 10. 00:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom, hogy ezekre a könyvekre keress rá és a tartalomjegyzéket nézd át. Az egyetemi tankönyvek még jobb szűkítés.


- az algebrában : [link] , [link]

- a számelméletben : [link] , [link] , [link] ,

- a halmazelméletben : [link] , [link]

- a geometriában : [link] , [link] , [link]

- az analízisben : na nekem pl 6 féle analízisem volt, most ezt nem fogom mind belinkelni. Röviden integrál, drivál, transzformál, sorok-sorozatok, diff egyenletek, többváltozós rendszerek, metrikus és normál terek,


De ugyan ezekben a témákban egy záróvizsgás vagy szigorlati tételsorra rákeresel, hasznos lehet. (Mellékesen ma már nem nagyon van szigorlat, ezért érdemes ezeket az anyagokat begyűjteni, mert fontosak lehetnek).

2016. jan. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon el vagy tevedve, kerdezo. 10-20 nev?
2016. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszomban leírtam pár példát:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__73..


"

Mondok még példákat, amik így hirtelen eszembe jutnak: Konvolúció, kommutátor, irreducibilis dekompozíci, tranzitív dekompozíció Direkt-szorzat, direkt-összeg, komplexusszorzat, belső szorzat, skaláris szorzat, vektoriális szorzat, tenzoriális szorzat és még lehetne sorolni nagyon sok mindent."


Ezek csoportelméleti műveletek, azonban a csoportelméletből a matematika (és fizika) nagyon sok eredménye direkt módon következik.

2016. jan. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!