Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mostanság fillérekért...

A mostanság fillérekért kapható LED lézerek mennyire lézerek?

Figyelt kérdés
Lehet velük pl. klasszikus hologramot megnézni. Nekem vannak régi üveges fotóanyagú hologramjaim. Anno "igazi" lézerrel megvilágítva térbeli képet láttam rajtuk. Egy mai lézertollal is megtehetném?

2016. jan. 11. 09:35
 1/7 Wadmalac ***** válasza:

A lézer, az lézer. Még a legvacakabb is az.

Az olsóbbaknak esetleg a teljesítménye, élettartama vagy a fókuszáló lencséje xarabb, mint egy minőséginek.

Szóval működnie kell a hologramhoz is.

2016. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
Egy dolgot nem tudok csak, hogy egy adott hologram megjelenéséhez kötelezően csak egy adott hullámhossz kell-e. Mert akkor bizony pontosan olyan hullámhosszú lézer kell. Szerintem ez sem lehet gond, ha ismert, hogy mi kell, ilyen lézerfrincfrancot már minden színben lehet kapni vöröstől ibolyáig.
2016. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a megjelenített kép mérete változik a hullámhossz függvényében ahogy tapasztaltam. Más méretű képet vetít ki a hologramról vörös és más méretűt zöld lézerrel. Az a baj egyes lézerekkel, hogy a lézer működés nem egyetlen csomópontból indul, így ezek a több módusú lézerek nem alkalmasak hologram készítésére.

[link]

2016. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy lézerceruza általában valóban többmódusú, így a koherenciahossza annál rövidebb, minél nagyobb teljesítményű. (Ez persze csak ökölszabály.) Ez hologram készítésnél baj lehet, rekonstrukciókor viszont mindegy.
2016. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A teljesítménnyel hogy függ össze a koherencia hossz?
2016. jan. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Például a stabilitáson keresztül. Az olcsó lézerceruzákban nincs fejlett szabályozó elektronika. Minél jobban melegszik szegény, annál kevésbbé van kontroll alatt, és ugrálgatnak a módusok. Félvezető lézerből a millió forintosok bírnak olyan jó koherencia tuljadonságokkal ÉS nagy teljesítménnyel, mint egy jó gáz-ion lézer.
2016. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz.
2016. jan. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!