Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a csillagászat...

Mi a különbség a csillagászat és az űrkutatás között?

Figyelt kérdés

Ebből a kérdésből és a rá adott válaszokból kiderül, hogy van különbség közöttük.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


2016. jan. 23. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A csillagászat az égbolt Földről történő megfigyelését alkalmazza módszerként, különféle csillagászati megfigyelésre alkalmas eszközökkel, és ezek alapján von le következtetéseket, alkot új elméleteket.

Az űrkutatás a világűrnek az űrbe juttatott eszközökkel, az azokon keresztül nyert adatokkal történő vizsgálata, és ezen adatok elemzése.

A csillagászat segítségével felfedezhetünk pld. egy új égi testet, kiszámíthatjuk annak röppályáját. Az űrkutatás segítségével megállapíthatjuk az anyagát, az összetevőjét, a felszíni hőmérsékletét, a minták gyűjtésével a "történelmét".

2016. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, az űrkutatás során mindig kiküldünk valamit, megfigyelünk valamit, visszahozunk valamit és megvizsgáljuk meg ilyesmi. A csillagászat ennél mélyebbre hatol. A csillagászatnak több nagy területe van, én az űrkutatást egynek mondanám. Emellett vannak olyanok, mint asztrofizika, asztrometria, fotometria, plánetológia, napfizika, kozmológia és még sorolhatnám. Például az asztrofizika arról szól, hogy a csillagok, csillagközi gázok hogyan működnek, mi az őket leíró fizika, milyen fizikai modelleket tudunk létrehozni, hogy a megfigyelt jelenségeket modellezni tudjuk. Kozmológia szintén ez, csak a világegyetem szempontjából. Hogyan jött létre, hogyan fejlődött, mik jöttek létre benne és azok hogyan működnek. Tehát én szerintem az űrkutatást távolról sem lehet azonosítani a csillagászattal (csak egy részterületével), persze ez függ attól, hogy hogyan definiálod az űrkutatás fogalmát.
2016. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
a Csilla nőnemű, az űr pedig hím nemű, hisz a hisz férfi munka
2016. jan. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Előző vagyok. Kicsit elírtam, de gondolom, így is értitek :D
2016. jan. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!