Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A világon a létező összes...

A világon a létező összes arctípus megtalálható, ami csak létezhet? Vagy létezik olyan kinézetű arc, amellyel jelenleg senki sem rendelkezik, vagy még senki sem rendelkezett?

Figyelt kérdés

Pl. vegyük az én kinézetem. Biztos, hogy van olyan ember a világon, aki szinte ugyan úgy néz ki, mint én. De vajon születhet-e mondjuk 5 év múlva egy olyan ember, akinek az arcvonásai még senkire sem voltak jellemzőek? Tekintsünk el attól, hogy minden ember kicsit más. Persze, ha milliméterekben, mikrométerekben nézzük. De most ettől tekintsünk el. Ha két ember ugyan olyan arccal rendelkezik, akkor azt nyilván úgy gondolom, hogy az arcuk az átlagemberek számára egyformának tűnik, tekintsünk el a kis, szemmel alig látható különbségektől. Tekintsünk el a mutáns kinézetű gnóm, vagy sérülést szenvedett emberektől is.


Arra is gondoltam már, hogy ha a létező összes arcot átnézhetném, akkor megtalálhatnám azt, amelyik a legjobban tetszik. A számomra létező legszebb arcot megnézhetném, vagy akár olyan arcokat is nézhetnék, amire azt mondhatnám, hogy "na ilyen arcú embert még tényleg nem láttam". Sőt, az is lehet, hogy az általam legszebbnek tartott arcú illető még soha meg sem jelent a Földön, és el sem tudom képzelni, hogy nézhet ki.


Nem tudjátok, van olyan program a neten, akár online, akár letölthető, amellyel arcokat lehet kreálni? Nem rajzolni akarok, hanem generálni. Magától a program csinálná, és én utána max módosíthatnám. Vagy nincs olyan táblázat fönt valahol a neten, ahol a világ összes arctípusa fent van? Jó, mondjuk legyen ez kb. 500 ezer fajta arctípus. Europidból, mongolidból, negridből, stb. külön-külön lenne 100 ezer darab, és átnézhetném őket. Nincs ilyen valahol? Nyilván felnőtt arcokra gondolok, nem gyerek, kisbaba, vagy idős emberek arcára. Illetve az arcokat arcszőrzet nélkül lehetne megnézni.


2016. jan. 24. 22:53
 1/5 anonim válasza:
Facebook :D
2016. jan. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha részletekbe megyünk, akkor minden ember kicsit más (az ikreket leszámítva), és még nem született meg minden arcforma.


A hasonlóság meg elég szubjektív. Lehetne találni olyan feltételrendszert, amivel kijön, hogy vannak hasonlóak. Lehet csinálni 500-as vagy 500 ezres listát is, amilyet akarsz, de ezek önkényesen létrehozott csoportok.

2016. jan. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy az értelmezésedben mit jelent a 'szinte' szó ("Pl. vegyük az én kinézetem. Biztos, hogy van olyan ember a világon, aki szinte ugyan úgy néz ki, mint én. ")


Ha csak nagyon nagy eltérést, akkor végeredményben mindenki egyforma, hiszen általában mindenkinek van két szeme, egy orra és egy szája az arcán. Ha viszont elég pici eltérést, akkor lemehetünk egészen molekuláris szintig is, és akkor jó eséllyel az elkövetkezendő százmilliárd év során nem fog olyan ember születni, akinek arca teljes pontossággal megegyezik valaki más, korábbi ember arcával.


És itt jön a képbe a szubjektivitás, amit már korábban említettek a válaszírók, hogy számodra mit jelent a szinte szó, milyen hibahatárt takar számodra ez a szó. Számomra például szinte minden kínai egyforma, legfeljebb a férfi és a nő között tudok különbséget tenni :D

2016. febr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A "szinte" szó alatt azt értem, hogy "min. 0,1 , max. néhány mm eltérés".
2016. febr. 1. 22:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából itt csak minimum eltérést van értelme meghatározni, maximumot nem, mert ha mégis túl nagy lenne az eltérés, akkor azért találni egy (vagy több) köztes arcot, amivel áthidalható a dolog. Pl. ha Pistának jó nagy orra van, Gézának viszont csak picike, akkor ott van még Feri meg Béla, akikkel áthidalható az orrméretbeli eltérés.


Szóval 0,1 mm, az azért még elég durva hibahatár. Ilyen mellett egészen biztos, hogy volt legalább két egyforma minden létező arckinézetből.


"De vajon születhet-e mondjuk 5 év múlva egy olyan ember, akinek az arcvonásai még senkire sem voltak jellemzőek?"


Elvileg születhet, ha a homlokára nő az orra vagy függőlegesen helyezkednek el az orrlukai, vagy az arccsontjaira a fülei vagy valami hasonló genetikai degenerációval születik. De ha ilyen extrém esetektől eltekintünk, akkor nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy az eddigi összes, kb. 100-120 mrd ember közül senkire se hasonlítson.

2016. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!