Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora lehet a hang terjedési...

Mekkora lehet a hang terjedési sebessége egy neutroncsillagban, aminek a sűrűsége 100 millió tonna/cm3?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hát én úgy fénysebesség közelire tippelnék, hiszen itt szinte nincs is távolság a részecskék között, amit meg kellene tenni, főleg a kölcsönhatás terjedési sebessége számít, ami ugye fénysebesség.


De nem tudom, hogy a neutroncsillag mennyire számítana rugalmas közegnek, ami vezetheti a hangot.

2010. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Amekkorát csak szeretnél. Van nálam kettő, ha kell, az egyiket neked adom és ordítozhatsz vele.
2010. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Hát a hangot ugyan nem tudom, de azt olvastam vhol, hogy ha 1 méterről leejtenél valamit, az a fénysebesség 1/3-ával érne a felszinre. Szerintem ott nem is terjed a hang :)
2010. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy a hang terjedését vizsgálni tudjuk, nem elég csak a neutroncsillag sűrűségét tudni: a Young-moduluszára is szükség van. Ezt közvetlenül mérni nem tudjuk (elég kevés neutroncsillag van a közelben), viszont elméleti modellből levezethető.
2010. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ehhez olyan közegnek kéne lennie, ami vezeti a hangot. Meg persze valami ami kiadja azt a hangot :D

Dehát mivel itt minden anyag neutron, s szerintem nem is nagyon mozognak (hacsak nem a bennük lévő húrokat vesszük mozgásnak) nincs is semmi, ami hangot generálna.

Gondolj csak a mi napunkra, a magjában létrejövő fotonoknak évmilliók kellenek ahhoz, hogy a nagy sűrűség miatt, az atomok között a nap felszínéhez érjenek.

A neutron csillag ennél sokkal sűrűbb, évmilliárdok kellenének ahhoz hogy bármilyen sugárzás tovább terjedjen. A hang ennél még lassabb is. Így amit kérdeztél, hogy a csillagban mekkora lenne a terjedési sebessége, arra a válaszom, hogy mérhetetlenül kicsi.

2010. ápr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!